اخبار سیاسی

هشدار وزیر خزانه داری آمریکا درباره فروپاشی اقتصاد این کشور

وزیر خزانه داری آمریکا گفت که اگر واشنگتن به دلیل ویروس کرونا طولانی مدت منتظر بازگشایی مالی باقی بماند، اقتصاد این کشور با خطر فروپاشی روبرو خواهد شد.

20 تیر 1399

نظری: توهم مذاکره با آمریکا ، دموکرات با جمهوری خواه تفاوتی ندارد

منتخب مجلس یازدهم گفت: ایران باوری امیدبخش به ملت های مستضعف برای شکستن هیمنه این نظام سلطه در سطح جهان القا کرده و این نهضت ضد امپریالیستی روزبه روز در حال گسترش است.

20 تیر 1399

قطعنامه کانادا علیه ایران بازی سیاسی غرب است

یک کارشناس سیاست خارجی در رابطه با صدور قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل درباره شرایط حقوق بشر در ایران گفت: قطعنامه کانادا علیه ایران بازی سیاسی غرب برای تحت فشار دادن کشورمان در مذاکرات هسته ای است و حال آنکه این کوشش ها بی حاصل است و ما هرگز در بحث حقوق...

17 تیر 1399

احتمال کاهش 30 تا 40 درصدی قیمت خودرو با قیمت گذاری جدید

شیوا از احتمال کاهش 30 تا 40 درصدی قیمت خودرو با معین نرخ واقعی برای خودروها در بازار آزاد اطلاع داد.

16 تیر 1399

چین: آمریکا درباره آزمایشگاه های میکروبی خود سکوت کرده است

یک سخنگوی وزارت خارجه چین اظهارات مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در خصوص نشات دریافت ویروس کرونا از یک آزمایشگاه در چین را تقبیح کرد و گفت: آمریکا درباره شرایط آزمایشگاه های خود در برخی از نقاط دنیا سکوت اختیار کرده است.

15 تیر 1399

گزارش ، بحران داخلی در آبخازیا و بازتاب آن در روابط با گرجستان و روسیه

منطقه جدایی طلب آبخازیا در حال گذار از یک بحران سیاسی عمیق به همراه ایجاد مشکلاتی در روابطش با روسیه است.

14 تیر 1399

یونکر: شهروندان در مرزهای آلمان- لوکزامبورگ قربانی استبداد برلین شدند

رئیس سابق کمیسیون اروپایی انتقاد شدیدی به سیاست کنترل مرزی در اتحادیه اروپا در دوران بحران کرونا از جمله در مرزهای آلمان و لوکزامبورگ وارد نموده و شهروندان در این مناطق مرزی را قربانی استبداد برلین ارزیابی کرد.

14 تیر 1399

آمریکا علاوه بر چین به روسیه هم درباره کرونا اتهام زد

فارس نوشت: مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در گفت وگو با روزنامه ایتالیایی مدعی شد که چین و روسیه از شرایط اضطراری که در پی شیوع کرونا در دنیا به وجود آمده است، برای پیشبرد منافع خود در اروپا سوء استفاده می نمایند.

12 تیر 1399

ابن بلخی و تألیف فارسنامه

ابن بلخی تاریخ نویس ایرانی قرون پنجم و ششم هجری است.

10 تیر 1399

نخست وزیر اسبق قطر: اتحادیه عرب اصلا بی طرف نیست که بخواهد داور بحران لیبی باشد

نخست وزیر اسبق قطر در اظهاراتی شدیداللحن علیه اتحادیه عرب، گفت که این اتحادیه اصلا بی طرف نیست تا بخواهد در بحران لیبی داور باشد.

10 تیر 1399

استفاده نکردن از تکنولوژی های ارتباطی جدید واجب تر از سیگار نکشیدن است

به گزارش خبرنگاران، هلگه رونینگ استجاد برجسته راتباطات دانشگاه اسلو نروژ روز گذشته نخسیتن پنل سخنرانی دو روزه خود در تهران را با عنوان چالش های مطالعات رسانه ای در چشم انداز رسانه های در حال تغییر در محل دانشکده ارتباطات و خبر دانشگاه آزاد اسلامی واحد...

4 تیر 1399

ظریف: نیروهای آمریکایی، ملوانان ما را تحریک می کنند

وزیر خارجه ایران با محکوم کردن حضور نظامیان آمریکایی در خلیج فارس، گفت آنها ملوانان ما را در سواحل جنوبی ایران تحریک می کنند.

1 تیر 1399

ماجرای راه پله مارپیچ کونتارینی در ونیز چیست؟

خانواده اشرافی فوق العاده ثروتمند کونتارینی (Contarini) در سال 1489 یک کاخ متشکل از دو بنای متصل بهم مربوط به قرن سیزدهم را خریدند که نمای مجلل آن از دو پنجره اصلی پنج قلو تشکیل شده بود. این کاخ در یک نقطه استراتژیک یعنی مابین مرکز سیاسی ونیز، میدان سن مارکو...

31 خرداد 1399

افغانستان، واکنش طالبان به درخواست اشرف غنی برای اعلام آتش بس

طالبان در پاسخ به درخواست اشرف غنی برای اعلام آتش بس گفت که عملی شدن توافق قطر منجر به برقراری آتش بس و صلح در افغانستان می شود.

30 خرداد 1399

پیغام مکتوب سلطان عمان به امیر کویت

همزمان با اعلام آمادگی مجدد قطر برای حل بحران با چهار کشور عربی، کاردار سفارت عمان در کویت پیغام مکتوب سلطان هیثم بن طارق به امیر کویت را تقدیم وزیر خارجه این کشور کرد.

29 خرداد 1399

باید و نبایدهای سفر به چین

باید و نبایدهای چین که در سفر به یاری شما می آیداگر برای اولین بار است که آماده سفر به چین هستید، احتمالا از دیدن فرهنگ پیش رویتان تعجب خواهید کرد. آنچه که در این کشور خواهید دید از فرهنگ غنی و تاریخ پر فراز و نشیب آن گرفته تا رفتارها و آداب و رسوم و حتی...

23 خرداد 1399

رایزنی تلفنی سران روسیه-چین؛ پوتین از اقدامات پکن در مبارزه با کرونا تمجید کرد

رئیس جمهوری روسیه در گفت وگوی تلفنی با همتای چینی خود، با تحسین اقدامات پکن در کنترل و تثبیت بیماری کرونا، بعضی کوشش ها برای متهم کردن چین در عدم اطلاع رسانی به موقع درباره خطر این عفونت را غیرسازنده نامید.

22 خرداد 1399

ادعای کارشناس امنیتی عراق درباره ترکیه

فارس نوشت: یک کارشناس امنیتی عراق درباره تحرکات ترکیه در شمال عراق هشدار داد و گفت که ترکیه سعی دارد بخش هایی از عراق را همانند سوریه تصرف کند.

21 خرداد 1399

چراغ سبز شیعیان به الکاظمی

ایسنا نوشت: یک منبع در ائتلاف الفتح عراق بیان کرد، رهبران شیعه در نشستی با نخست وزیر مکلف عراق توافق کردند که وی در انتخاب وزرای دولتش آزاد باشد.

17 خرداد 1399

خبر مهم وزیر آموزش و پرورش درباره استمرار تعطیلی یا بازگشایی مدارس

وزیر آموزش و پرورش از ثبت نام 3 میلیون و 800 هزار نفر از دانش آموزان و معلمان دوره ابتدایی تا کنون در شبکه آموزشی شاد خبر داد.

17 خرداد 1399
تعداد: (89)