اخبار سیاسی

کارخانه آهک هیدراته پلدختر سال آینده به بهره برداری می رسد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: کارخانه آهک هیدراته پلدختر، نیمه اول سال آینده با ظرفیت 60 هزار تن به بهره برداری می رسد.

30 مهر 1401

پیشگامی یزد در فراوری انرژی تجدیدپذیر برق در کشور

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت: استان یزد با 81/5 مگاوات برق خورشیدی در جایگاه اول کشور واقع شده است.

27 مهر 1401

آینده دنیای بازی های ویدئویی به چه شکل خواهد بود؟

به طور کلی یکی از موضوعات مهم در خصوص هر چیزی آینده آن است. دنیای بازی های ویدئویی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و آینده آن اهمیت زیادی دارد. بحث اصلی اینجاست که آینده یک مقوله کاملاً نامشخص است. اینکه چه اتفاقی برای چه صنعتی خواهد افتاد کاملاً نامعلوم...

5 شهریور 1401

بزرگترین جزایر فیلیپین (تور فیلیپین ارزان)

فیلیپین (Philippines) متشکل از بیش از 7 هزار جزیره است که تنها در حدود 2 هزار عدد آن ها انسان ها به صورت دائمی سکونت دارند. در کنار جزایر بسیار کوچکی که در فیلیپین دیده می شوند، جزیره های بسیار بزرگی نیز هستند که از جمله بزرگترین جزایر زمین محسوب می شوند. در ادامه...

23 مرداد 1401

تور ارزان روسیه: تحریم های نو انگلیس علیه روسیه

دولت انگلیس تحریم های خود علیه روسیه را افزایش داده و هفت شخص و نهاد حقوقی دیگر را تحریم نموده است.

2 مرداد 1401

10 سریال تلویزیونی بد که شروعی شگفت انگیز داشتند

بعد از اینکه اولین قسمت از سریال خانم مارول با نقدهای مثبت روبرو شد، هواداران می توانند امیدوار باشند که ادامه این سریال شبکه دیزنی پلاس هم به مقدار 50 دقیقه اول آن جالب باشد. در واقع دلایلی برای نگرانی وجود دارد چرا که پروژه های اخیر مارول همگی خوب نبوده...

28 تیر 1401

آنالیز توسعه همکاری های نظامی جمهوری آذربایجان و ترکیه

در ملاقات روز سه شنبه سپهبد ذاکر حسن اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان و محسن دره معاون وزیر دفاع ترکیه و هیات همراه توسعه همکاری های نظامی دو کشور آنالیز شد.

27 تیر 1401

تور سریلانکا ارزان: خوشگذرانی معترضان در کاخ ریاست جمهوری سریلانکا

معترضان سریلانکایی که پس از فرار رئیس جمهور پیروز به ورود به کاخ او شدند، حالا قادرند هر چند کوتاه و مختصر طعم لذت هایی را بچشند که گروه کوچکی در قدرت انحصارش را داشتند.

21 تیر 1401

نشستی سه جانبه میان ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان برای سرعت بخشی به اتصال برقی

تهران (پانا) - نشست سه جانبه ویدئوکنفرانسی معاون وزیر نیروی ایران، معاون وزیر انرژی فدراسیون روسیه و معاون وزیر انرژی جمهوری آذربایجان برای تسریع در پروژه سنکرون سازی برق سه کشور انجام شد.

8 تیر 1401

هیچ کمبودی در حوزه کالا های اساسی وجود ندارد

محمد مخبر ضمن بازدید از مجتمع انبار های کالا های اساسی و سیلوی 120 هزار تنی شهید مدرس شرکت بازرگانی دولتی ایران تاکید نمود که هیچ کمبودی در حوزه کالا های اساسی مورد احتیاج مردم وجود ندارد.

4 تیر 1401

الحاق257 هکتار زمین درسیستان وبلوچستان برای اجرای نهضت ملی مسکن

سرپرست معاونت شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از الحاق به محدوده بیش از 257 هکتار زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن اطلاع داد.

29 خرداد 1401

دبیر کارگروه طراحی سند ملی توسعه فناوری های فرهنگی و نرم منصوب شد

دبیر ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی حکمی دبیر کارگروه طراحی سند ملی توسعه فناوری های فرهنگی و نرم را منصوب کرد.

15 خرداد 1401

متاهلین دارای دو فرزند کارت معافیت سربازی دریافت می نمایند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که مشمولان متاهل بالای 30 سال و دارای دو فرزند کارت معافیت سربازی دریافت نمایند.

14 خرداد 1401

تور روسیه: روابط ممتاز ایران و روسیه در جهت مناسبات راهبردی است، ایران برای رابطه با روسیه اهمیت قائل است

وزیر امور خارجه، سفر رییس جمهوری ایران به مسکو را بیانگر اهمیت روابط دو کشور دانست و توضیح داد: روابط ممتاز ایران و روسیه در جهت مناسبات راهبردی است.

11 خرداد 1401

پیش بینی خرید تضمینی 5.5 میلیون تن گندم در سال 1401

معاون امور زراعت وزارت کشاورزی، اندازه خرید تضمینی گندم در سال 1401 را حدود 5.5 میلیون تن پیش بینی کرد و از برنامه ریزی برای بهبود عملکرد در واحد سطح برای تولید گندم خبر داد.

9 خرداد 1401

فرایند تحول بنیادین آموزش و پرورش در یک مدل مردمی پیگیری می گردد

معاون و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: موج تغییر در این وزارت خانه شروع شده و فرایند تحول بنیادین آموزش و پرورش در یک مدل مردمی و مشارکتی تا سطح استان ها و مدارس پیش می رود.

7 خرداد 1401

ابطال پروانه پزشکی یا اشتغال پزشکانی که از کارتخوان استفاده نکنند

تهران (پانا) - نمایندگان مجلس تمامی صاحبان مشاغل پزشکی را مکلف به استفاده از پایانه فروشگاهی کردند و پروانه پزشکی (اشتغال) مستنکفین از اجرای این حکم لغو می گردد.

22 اردیبهشت 1401

دارو از سبد ارز ترجیحی حذف نمی گردد

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: اگر زیرساخت لازم برای جبران افزایش احتمالی هزینه های ناشی از تغییر سیاست ارزی فراهم نگردد، دارو از سبد ارز ترجیحی حذف نمی گردد.

17 اردیبهشت 1401

تور روسیه ارزان: تحریم تازه آمریکا علیه روسیه در رابطه با پروژه خط لوله گاز نورداستریم 2

وزارت خارجه آمریکا از تحریم های تازه این کشور علیه روسیه در رابطه با پروژه خط لوله گاز نورداستریم 2 اطلاع داد.

9 اردیبهشت 1401

تصویب بخش درآمدی لایحه بودجه 1401 شهرداری تهران قانونی بود؟

تهران (پانا) - بخش درآمدی لایحه 1401 شهرداری تهران با حواشی زیادی به تصویب رسید، بی آنکه نظرات کمیسیون تخصصی و تلفیق به رأی گذاشته گردد.

28 فروردین 1401
تعداد: (333)