هیچ کمبودی در حوزه کالا های اساسی وجود ندارد

به گزارش مجله یافان، محمد مخبر ضمن بازدید از مجتمع انبار های کالا های اساسی و سیلوی 120 هزار تنی شهید مدرس شرکت بازرگانی دولتی ایران تاکید نمود که هیچ کمبودی در حوزه کالا های اساسی مورد احتیاج مردم وجود ندارد.

هیچ کمبودی در حوزه کالا های اساسی وجود ندارد

به گزارش گروه سیاسی مجله یافان، معاون اول رییس جمهور عصر امروز (آدینه) با حضور در شهرستان رباط کریم از مجتمع انبار های کالا های اساسی و سیلوی 120 هزار تنی شهید مدرس شرکت بازرگانی دولتی ایران بازدید کرد.

محمد مخبر در این بازدید که با حضور وزیر جهاد کشاورزی و استاندار تهران انجام شد، با توضیحات مسئولان وزارت جهاد کشاورزی در جریان ذخیره و شرایط انبار های گندم و برنج و بعلاوه ذخیره سازی روغن مورد احتیاج مردم به وسیله شرکت بازرگانی دولتی ایران نهاده شد.

معاون اول رئیس جمهور در این بازدید با اشاره به کوشش های وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در راستای ذخیره سازی و تکمیل ظرفیت انبار های کالا های اساسی در سراسر کشور تاکید نمود: هیچگونه کمبودی در حوزه اقلام و کالا های اساسی و مورد احتیاج مردم وجود ندارد.

بعلاوه مخبر در حاشیه این بازدید در جمع مجله یافان گفت: شرایط کالا های اساسی در منطقه و کشور های دنیا با مسائل اساسی روبرو شده است، اما به علت پیش بینی ها و تامین مالی مورد احتیاج به وسیله دولت سیزدهم و با کوشش های شبانه روزی برای خرید کالا های اساسی مردم، هیچ مسئله ای در کشور در زمینه ذخیره سازی و انبار این کالا ها وجود ندارد و ذخایر بسیار خوبی از کالا های اساسی و محصولات وابسته به آن ها در انبار ها موجود است.

مخبر تاکید نمود: اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه جزء الزامات قانونی بود که دولت طبق بودجه و مصوبه مجلس شورای اسلامی ملزم به اجرای آن است.

وی توضیح داد: برای معین قیمت های 4 قلم کالای اساسی لبنیات، مرغ، تخم مرغ و روغن محاسبات دقیقی انجام شد که این محاسبات با توجه به تحلیل های مالی بر روی عوامل تاثیرگذار قیمت ها معین شد و از طرفی یارانه پرداختی به مردم نیز براساس محاسبات افزایش قیمت ها پس از اجرای طرح و تاثیر بر سبد زندگی مردم بود.

معاون اول رییس جمهور در خاتمه توضیح داد: توجه به بحث عدالت از جمله اهداف و افتخارات مهم طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها است که انشالله دولت با همکاری و همراهی مردم این هدف مهم را به پایان خواهد رساند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1418

به "هیچ کمبودی در حوزه کالا های اساسی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ کمبودی در حوزه کالا های اساسی وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید