زیست شبانه بعد از ماه رمضان ممنوع!

به گزارش مجله یافان، مدیران شهری تاکید دارند که برنامه زیست شبانه فقط به ایام ماه مبارک رمضان اختصاص دارد و پس از آن ادامه نخواهد داشت.

زیست شبانه بعد از ماه رمضان ممنوع!

به گزارش دنیای اقتصاد، لایحه ای که مدیریت شهری در دوره قبلی برای زیست شبانه تدوین و در اواخر دوره مسوولیت شورای پنجم (بهمن 99) تصویب کرد، عملا هیچ وقت در مرکز اجرا نشد. بنای مدیران شهری وقت این بود که در چند نقطه از مرکز که دچار شب مردگی است، اقداماتی به نفع زنده سازی محیط انجام دهند و در صورت کسب نتیجه ایده آل، به تدریج و با همکاری سایر نهاد های مسوول در شهر، این ایده را به سایر محلات شهر تسری دهند.

اما همان زمان هم این مصوبه مخالفانی داشت کمااینکه در نهایت 14 نفر از 21 عضو وقت شورای شهر به لایحه مربوطه موسوم به تهران بیدار رای دادند. در نهایت این لایحه با اشکالاتی از سوی فرمانداری روبه رو شد و به اجرا نرسید. شورای ششم نیز از زمان استقرار گهگاه مخالفت خود را با مقوله زیست شبانه عنوان نموده بود، اما این روز ها به واسطه همزمانی ایام ماه مبارک رمضان با نوروز، زنده سازی شب های تهران به دغدغه جدی اعضای مجلس شهری تبدیل شده است.

آن ها مدام به شهردار تهران گوشزد می نمایند که باید برنامه های مفرح و جذابی را برای شب های ماه مبارک رمضان تدارک ببیند، اما بلافاصله گوشزد می نمایند که زیست شبانه از منظر آن ها یک برنامه موقتی و مختص به این ماه است. به تازگی نیز پرویز سروری، نایب رئیس شورای شهر تهران به ایسنا گفت: بهره گیری از ساعات شب مختص ماه مبارک رمضان خواهد بود.

وی گفت: در ماه مبارک رمضان باتوجه به اینکه با سال نو و بهار مصادف شده است، طبیعتا نمی توانیم مثل سال های گذشته از زمان روز به خوبی استفاده کنیم. بر همین اساس در مدیریت شهری کوشش کردیم برنامه های مفرح و در عین حال معنوی که سازگاری با سال نو و ایام ماه رمضان داشته باشد ترتیب دهیم؛ یعنی مفرح بودن و معنوی بودن شاخص های زیست شبانه است. سروری ادامه داد: در حقیقت برای این ایام زیست شبانه متفاوت با تعاریفی است که از این موضوع در گذشته اجرا شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 27 اسفند 1401 بروزرسانی: 27 اسفند 1401 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1565

به "زیست شبانه بعد از ماه رمضان ممنوع!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیست شبانه بعد از ماه رمضان ممنوع!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید