پوشش بیمه ای 350 هزار نفر از مددجویان روستایی و عشایری سازمان بهزیستی

به گزارش مجله یافان، تهران (پانا) - رئیس سازمان بهزیستی از بیمه 350 هزار نفر از مددجویان ساکن در روستاها و عشایر تحت پوشش بیمه اجتماعی اطلاع داد و گفت علاوه بر بیمه درمان از شرایط بازنشستگی نیز برخوردار می شوند.

پوشش بیمه ای 350 هزار نفر از مددجویان روستایی و عشایری سازمان بهزیستی

وحید قبادی دانا در مراسم امضای تفاهمنامه با صندوق بیمه روستاییان و عشایر در جمع مجله یافان اظهار کرد: با تسهیلات خوبی که دولت فراهم کرد، شاهد بودیم که در روزهای گذشته حدود یک میلیون و 400 هزار نفر از افراد حاضر در روستاها و عشایر مشمول بیمه اجتماعی شدند.

رئیس سازمان بهزیستی اضافه کرد: باتوجه به اینکه بخشی از مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد به عنوان سازمان های حمایتی در روستاها حضور دارند، زمینه ای فراهم شد تا این افراد نیز بتوانند از امکان به وجود آمده استفاده نمایند. البته در گذشته حدود 50 هزار نفر از مددجویان ما که زنان سرپرست خانوار و یا فرزندان سازمان بهزیستی ساکن در روستاها بودند، تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار داشتند که 10 درصد حق بیمه را دولت و 5 درصدی که مربوط به بیمه بود را سازمان بهزیستی از محل اعتبارات خود پرداخت می کرد.

وی ادامه داد: با امکان به وجود آمده و طبق تفاهمنامه ای که امروز امضا می گردد 350 هزار نفر دیگر از مددجویان ساکن در روستاها و عشایر تحت پوشش این بیمه اجتماعی قرار می گیرند و می توانند علاوه بر بیمه درمان از شرایط بازنشستگی برخوردار شوند. در این راستا از 350 هزار نفر حدود 300 هزار نفر از افراد دارای معلولیت و حدود 50 هزار نفر از زنان سرپرست خانوار و فرزندان سازمان هستند.

قبادی دانا تاکید نمود: شرایط تامین اجتماعی برای این افراد با همکاری صندوق بیمه روستاییان و عشایر بیش از پیش فراهم می گردد و شرایطی را ایجاد می نماید که این افراد که دارای سن 18 تا 50 سال هستند، بعد از دوره بازنشستگی از حقوق و مزایای بازنشستگی برخوردار شوند. هدف ما این است که تا جای ممکن وابستگی مددجویان به مستمری به حداقل برسد.

به گفته وی، یکی از راه های توانمندسازی آنان این است که با امید به آینده در سنین بالای 50 سال و در شرایط بازنشستگی بتوانند امکانات حداقلی را بدون وابستگی به مستمری برای خود فراهم نمایند.

رئیس سازمان بهزیستی گفت: امیدواریم با همکاری دولت و تامین اعتبارات لازم، بعد از یک سال نیز این روال ادامه یابد و حق بیمه سهم بیمه شده به طور کامل توسط دولت در سال های بعد نیز تامین گردد. طبق این برنامه دولت و تفاهمنامه منعقد شده این مهم تا سال اینده محقق شده و تمام حق بیمه توسط دولت تامین اعتبار شده است که جای تشکر دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 665

به "پوشش بیمه ای 350 هزار نفر از مددجویان روستایی و عشایری سازمان بهزیستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش بیمه ای 350 هزار نفر از مددجویان روستایی و عشایری سازمان بهزیستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید