هیئت رئیسه مجلس فردا درباره تعطیلی مجلس تصمیم می گیرد، جلوگیری از شیوع ویروس در حوزه های انتخابیه

به گزارش مجله یافان، در پی درخواست وزیر بهداشت از علی لاریجانی برای تعطیلی جلسات مجلس با هدف پیشگیری از سرایت کرونا به نمایندگان و حوزه های انتخابیه، روابط عمومی مجلس گفت که فردا در این باره از سوی هیئت رییسه تصمیم گیری می گردد.

هیئت رئیسه مجلس فردا درباره تعطیلی مجلس تصمیم می گیرد، جلوگیری از شیوع ویروس در حوزه های انتخابیه

به گزارس گروه سیاسی مجله یافان، در پی انتشار نامه سعید نمکی، رییس ستاد ملی مقابله با کرونا خطاب به علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس اطلاعیه ای منتشر کرد.

در این اطلاعیه ضمن تشریح ساز و کار آنالیز درخواست رییس ستاد ملی مقابله با کرونا، نحوه تصمیم گیری درباره چگونگی کار مجلس در هفته آینده و موضوعاتی که در دستور مجلس شورای اسلامی واقع شده است، توضیح داده شده است. متن این اطلاعیه بدین توضیح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

1. سیاست ستاد ملی مقابله با کرونا که رسما به مجلس شورای اسلامی اعلام شده، در شرایط کنونی، جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در تهران و دیگر حوزه های انتخابیه است؛ لذا بنا به درخواست ریاست محترم این ستاد از رییس محترم مجلس شورای اسلامی مبنی بر تعطیلی جلسات علنی و غیر علنی تا اطلاع ثانوی، فردا، شنبه 10 اسفند، موضوع در جلسه ای با حضور اعضای محترم هیئت رییسه آنالیز و درباره چگونگی کار مجلس در هفته پیش رو و موضوعاتی که در دستور مجلس قراردارد، تصمیم گیری خواهد شد. بدیهی است به محض اتخاذ تصمیم توسط هیئت رییسه محترم، نمایندگان محترم و مردم عزیز از آن آگاه خواهند شد.

2. با توجه به این که نمایندگان در ایام تبلیغات انتخاباتی با عموم مردم در استان های مختلف در تماس بوده و ممکن است بسیاری از آن ها صرفنظر از ابتلا یا عدم ابتلا ناقل ویروس کرونا باشند، تجمع آنان در صحن نهایتا، شیوع ویروس کرونا را نه فقط در محدوده مجلس بلکه در دیگر مجامع عمومی، حوزه های انتخابیه و احتمال سرایت آن را به مراجعه کنندگان تشدید خواهد کر د؛ لذا توصیه اکید ستاد ملی مقابله با کرونا، اتخاذ تصمیم و تدبیر عاجل در مورد جلسات علنی و غیر علنی توسط هیئت رییسه محترم است.

3. ضریب شیوع ویروس کرونا در محیط مجلس و سپس تسری آن به محیط بیرون به دلیل حضور نمایندگانی از همه نقاط کشور از جمله استان های درگیر و مراجعات پرشمار و مستمر مردمی از اقصی نقاط با هیچ یک از دستگاه های حاکمیتی قابل مقایسه نیست. بنا براین چنانچه تمهیداتی برای مقابله با شیوع کرونا در مجلس اتخاذ گردد، رویکرد و گستره ملی داشته و مبتنی بر توصیه موکد ستاد ملی مقابله با کروناست که از پشتوانه شورای عالی امنیت ملی برخوردار است و نباید آن را به حفاظت بهداشتی از نمایندگان مجلس تقلیل داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 157

به "هیئت رئیسه مجلس فردا درباره تعطیلی مجلس تصمیم می گیرد، جلوگیری از شیوع ویروس در حوزه های انتخابیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیئت رئیسه مجلس فردا درباره تعطیلی مجلس تصمیم می گیرد، جلوگیری از شیوع ویروس در حوزه های انتخابیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید