نشانه های عجیبی که می تواند اومیکرون باشد

به گزارش مجله یافان، بر اساس گزارش های ارائه شده از طریق مبتلایان به اومیکرون معین شده که علائم سویه اومیکرون با سه علامت کووید اولیه فرق دارد.

نشانه های عجیبی که می تواند اومیکرون باشد

به گزارش ایسنا به نقل از هلث نیوز، سرویس سلامت همگانی بریتانیا (NHS) همچنان درجه حرارت بالا، سرفه مداوم تازه و از دست دادن یا تغییر حس بویایی یا چشایی را به عنوان سه علامت هشدار دهنده اصلی عفونت کروناویروس ذکر می کند، اما با توجه به گزارش های متعدد در مورد ابتلا به اُمیکرون به نظر می رسد علائم این سویه بیش از دیگر سویه ها شبیه سرماخوردگی باشد.

آبریزش بینی، سردرد، گلودرد و عطسه از شایع ترین عوارض گزارش شده است، اما 2 علامت تازه این سویه مربوط به گلو و سر نیست.

داده های تازه از برنامه مطالعاتی زویی کووید (ZOE) 2 نشانه تازه عفونت اُمیکرون را شناسایی کرده که بدن را به روشی متفاوت از سایر علائم رایج تحت تاثیر قرار می دهد.

تیم اسپکتور، پروفسور اپیدمیولوژی ژنتیک در کینگز کالج لندن، در این خصوص توضیح داد: افراد زیادی در مراحل اولیه عفونت احساس تهوع را گزارش کرده اند.

وی گفت: این علامت بین کسانی که 2 مرتبه واکسینه شده و دوز تقویت کننده دریافت کرده اند، رایج، اما تاثیرات این سویه همچنان خفیف است.

یکی دیگر از علائم نوظهور میان افراد مبتلا به اومیکرون کمردرد است.

داده های مربوط به این سویه در بریتانیا، ایالات متحده و آفریقای جنوبی، مکانی که جهش برای اولین بار شناسایی شد، نشان می دهد که کمردرد یکی از علائم هشداردهنده اولیه عفونت با اومیکرون است. کمردرد ممکن است سپس به درد های عضلانی در سراسر بدن تبدیل شود و بسیاری از افراد درد بدن را به عنوان یک علامت رایج گزارش کنند.

علائم اصلی ابتلا به اومیکرون چیست؟

برنامه مطالعه زویی کووید علائمی مثل آبریزش بینی، سردرد، عطسه، سرفه های مداوم و گلودرد را به عنوان علائم اصلی عفونت به اُمیکرون فهرست کرده و علائم دیگر نیز می تواند شامل تعریق شبانه، خستگی، بدن درد و تهوع باشد.

پروفسور اسپکتور هشدار داد مردم باید از علائم نوظهور اومیکرون آگاه باشند، زیرا بیشتر افراد در ابتلا به آن علائمی مانند سویه های قبلی ویروس کرونا تب یا از دست دادن حس چشایی یا بویایی نخواهند داشت.

وی گفت: بسیاری از علائم ابتلا به اُمیکرون شبیه سرماخوردگی یا برخی بیماری های ویروسی دیگر است. بدون داشتن هیچیک از علائم اولیه که قبلا گزارش شده، باز هم مردم باید از مواردی که در حال حاضر گزارش می شود، آگاه باشند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 بهمن 1400 بروزرسانی: 29 بهمن 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1305

به "نشانه های عجیبی که می تواند اومیکرون باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه های عجیبی که می تواند اومیکرون باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید