نخستین آزمایش خانگی بزاق برای کرونا مجوز گرفت

به گزارش مجله یافان، سازمان غذا و داروی آمریکا به نخستین آزمایش گردآوری خانگی بزاق برای آزمایش ویروس کرونا عامل بیماری کووید-19 مجوز داد.

نخستین آزمایش خانگی بزاق برای کرونا مجوز گرفت

به گزارش مجله یافان به نقل از لایوساینس این کیت آزمایشی جدید به افراد امکان می دهند از بزاقشان نمونه بردارند و برای بررسی به آزمایشگاه بفرستند.

تا به حال در آمریکا فقط یک کیت خانگی برای آزمایش ویروس کرونا با استفاده از سواب بینی عرضه شده بود.

کارشناسان می گویند نمونه برداری از بزاق در خانه خطر قرار دریافت در معرض ویروس را هنگام خروج از خانه و رفتن به آزمایشگاه را کاهش می دهد.

یک بررسی قبلی نشان داده است که آزمایش های بر اساس نمونه های بزاق درمقایسه با آزمایش ها بر اساس نمونه های گردآوری شده از بینی و حلق در افراد دچار بیماری شدید کووید-19 نتایج منفی کاذب کمتری ایجاد می کنند، بنابراین قابل اعتمادتر هستند. آزمایش های بزاق همچنین نتایج مثبت کاذب نداشتند.

شخص در جریان نمونه برداری با این کیت به درون یک محفظه حاوی مایع نگهدارنده تف می کند. شناسایی ویروس درون نمونه بزاق نیز مانند نمونه های ترشحات بینی با استفاده از ماشین های PCR (واکنش زنجیره ای پلیمراز) برای پردازش ماده ژنتیکی انجام می شود.

به گفته کارشناسان آزمایش های خانگی بزاق می تواند بسیاری از مسائل مربوط به غربالگری های گسترده افراد از لحاظ عفونت با ویروس کرونا را حل نماید و امکان بازگشت آنها را به کارهایشان فراهم آورد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 15 تیر 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 336

به "نخستین آزمایش خانگی بزاق برای کرونا مجوز گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین آزمایش خانگی بزاق برای کرونا مجوز گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید