عربستان سعودی ده ها نفر را به اتهام فساد بازداشت کرد خبرنگاران

به گزارش مجله یافان، عربستان سعودی می گوید که 241 شهروند و ساکن این کشور از جمله کارمندانی از پنج وزارتخانه های سعودی را به اتهام مشارکت در پرونده های فساد بازداشت کرده است.

عربستان سعودی ده ها نفر را به اتهام فساد بازداشت کرد خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی مجله یافان، سازمان نظارت و مبارزه با فساد عربستان سعودی اعلام کرد که اخیرا 241 شهروند و ساکن عربستان سعودی از جمله کارمندانی از وزارتخانه های کشور، بهداشت، آموزش و پرورش، امور شهر و روستا، مسکن، منابع انسانی و توسعه اجتماعی و همچنین از گمرک و موسسه پست را به دلیل مشارکت در پرونده های فساد بازداشت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری اسپوتنیک، این سازمان طی بیانیه ای که در توییتر منتشر کرد، گفت که افراد بازداشتی متهم به رشوه خواری، سوء استفاده از نفوذ کاری، کلاهبرداری و سوء استفاده از قدرت بودند و مراحل قانونی علیه آن ها در حال آماده سازی برای ارائه به مراجع قضایی است.

سازمان نظارت و مبارزه با فساد عربستان سعودی از شهروندان خواست که هرگونه سوء ظن به فساد مالی و اداری را به منظور محافظت و نگهداری بیت المال گزارش دهند.

این سازمان طی سال های گذشته ده ها مقام سعودی را بازداشت و به پرونده های مختلف فساد متهم کرده است.

در ژانویه گذشته رسانه ها گزارش دادند که سازمان نظارت و مبارزه با فساد سعودی یک شبکه فساد را کشف کرده است که پیروز شده بود میلیارد ها ریال به خارج از عربستان سعودی قاچاق کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 907

به "عربستان سعودی ده ها نفر را به اتهام فساد بازداشت کرد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان سعودی ده ها نفر را به اتهام فساد بازداشت کرد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید