دومای روسیه صلاحیت گزینه پوتین برای نخست وزیری را تأیید کرد

به گزارش مجله یافان، نمایندگان مجلس روسیه، میخائیل میشوستین را بعنوان نخست وزیر جدید کشور خود مورد تأیید قرار دادند.

دومای روسیه صلاحیت گزینه پوتین برای نخست وزیری را تأیید کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله یافان، بعد از استعفای روز گذشته کابینه، نمایندگان مجلس روسیه امروز (پنجشنبه)، صلاحیت میخائیل میشوستین برای تصدی پست نخست وزیری این کشور را مورد تأیید قرار دادند.

بنا به گزارش شبکه روسی راشاتودی، دیمیتری مدودوف نخست وزیر روسیه و اعضای کابینه دولت او روز گذشته (چهارشنبه) از مقام خود استعفا کردند و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، میخائیل میشوستین را بعنوان نامزد احراز پست نخست وزیری کشورش معرفی کرد..

طبق این گزارش، 383 نماینده مجلس روسیه به اتفاق آراء، نامزدی میشوستین برای تصدی پست نخست وزیری این کشور را مورد تأیید قرار دادند و هیچ نماینده ای علیه وی رأی نداد اما 41 نفر از اعضای مجلس روسیه که از اعضای حزب کمونیست بودند، رأی ممتنع دادند.

راشاتودی ادامه داد، میشوستین، رئیس پیشین بخش مالیات فدرال، پیش از این وعده تجدید کابینه را ارائه داده بود و این به مفهوم آن است که چهره های جدیدی احتمالاً بعنوان وزیر در روسیه برگزیده خواهند شد.

این سیاستمدار 53 ساله از سال 1998 در دولت روسیه فعال بوده است و بعنوان فردی شناخته می شود که خدمات مالیاتی روسیه را به راندمان قابل توجهی سوق داده است.

اوایل امروز نیز حزب حاکم روسیه واحد روسیه، نامزدی میشوستین را برای تصدی نخست وزیری این کشور مورد تأیید قرار داده بودند.

برخی گزارش ها حاکی از آن است مدودوف پس از استعفا قرار است به عنوان معاون دبیر شورای امنیت روسیه به فعالیت خود ادامه دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 83

به "دومای روسیه صلاحیت گزینه پوتین برای نخست وزیری را تأیید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومای روسیه صلاحیت گزینه پوتین برای نخست وزیری را تأیید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید