ترامپ خواستار تعویق انتخابات شد

به گزارش مجله یافان، در اقدامی بی سابقه، رئیس جمهور آمریکا درخواست به تاخیر انداختن انتخابات ریاست جمهوری پیش رو که کمتر از 100 روز دیگر قرار است برگزار شود را مطرح کرده است.

ترامپ خواستار تعویق انتخابات شد

به گزارش گروه سیاسی مجله یافان، در شرایطی که محبوبیت و جایگاه ترامپ در نظر سنجی های انتخاباتی به شدت در مقابل رقیب دموکراتش افول کرده، حال او پیشنهاد به تأخیر انداختن برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمرییکا را مطرح کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حساب کاربری خود در توئیتر با درخواست به تأخیر انداختن انتخابات ریاست جمهوری پیش رو که کمتر از 100 روز دیگر قرار است برگزار شود، برگزاری این انتخابات را به صورت پست الکترونیکی (ایمیلی) زیر سوال برده است.

ترامپ در این ارتباط نوشت: با رأی گیری از طریق پست جهانی و در غیاب رأی دادن (حضوری) که بهترین شیوه است، انتخابات سال 2020 پرتقلب ترین و اشتباه ترین انتخابات تاریخ خواهد بود و این برای آمریکا بسیار شرم آور خواهد بود.

ترامپ در ادامه درخواست تأخیر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را این گونه مطرح کرده است: برگزاری انتخابات را به تأخیر اندازید تا مردم بتوانند به درستی و در امنیت و اطمینان خاطر رأی دهند.

به تأخیر انداختن برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تا کنون هیچگاه از سوی ترامپ به این روشنی و بی پروایی اعلام نشده بود و به نظر می رسد که او عزمش را برای عدم برگزاری انتخابات در اوج بحران شیوع کرونا در این کشور جزم کرده است.

از سوی دیگر درخواست به تأخیر انداختن و تعویق انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا اقدامی بی سابقه به شمار می رود و در این کشور حتی در زمان جنگ های داخلی نیز انتخابات برگزار شده بود.

با این حال به اعتقاد کارشناسان و ناظران مسائل آمریکا، اگر انتخابات تا پیش از نیمه دسامبر، زمان برگزاری نشست اعضای هیأت الکترال انجام نشود، ترامپ از روز 20 ژانویه 2021 دیگر رئیس جمهور نخواهد بود و احتمال ایجاد بحران در قانون اساسی این کشور در صورت عدم برگزاری انتخابات وجود خواهد داشت.

از سوی دیگر درخواست برای به تعویق انداختن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در شرایطی مطرح شده که نتایج نظرسنجی ها در آمریکا موقعیت نامناسبی را برای ترامپ به تصویر می کشد و به تازگی نتایج نظرسنجی مشترک خبرگزاری رویترز و مؤسسه نظرسنجی ایپسوس نشان می دهد که میزان محبوبیت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در زمینه چگونگی پاسخگویی به شیوع ویروس کرونا به پایین ترین حد خود رسیده است.

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که 58 درصد از پاسخ دهندگان از واکنش ترامپ به بیماری همه گیر کرونا ناراضی بودند.

همچنین نتایج نظرسنجی جدید سی ان ان و مؤسسه اس اس آراس که از 18 تا 24 ژوئیه (28 تیر تا 3 مرداد) انجام شد، نشان داد در حالی که تنها 100 روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مانده، ترامپ در سه ایالت فلوریدا، آریزونا و میشیگان موفقیت چندانی کسب نکرده است.

ترامپ در فلوریدا از بایدن به میزان 51 درصد در مقابل 46 درصد عقب افتاده و این ارقام در دو ایالت آریزونا و میشیگان به ترتیب 49 درصد در برابر 45 درصد و 52 درصد در برابر 40 درصد است.

در همین حال، محبوبیت کلی رئیس جمهوری آمریکا در این ایالت ها به دلیل نحوه مدیریت بحران کرونا کاهش یافته است به طوری که 60 درصد از آمریکایی های ساکن آریزونا، 59 درصد از ساکنان میشیگان و 57 درصد از مردم فلوریدا رویکرد ترامپ برای مقابله با ویروس کرونا را نمی پسندند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 مهر 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 493

به "ترامپ خواستار تعویق انتخابات شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ خواستار تعویق انتخابات شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید