13 روش ارزان و خانگی برای سفید کردن دندان ها

به گزارش مجله یافان، خبرگزاری ایلنا: داشتن دندان سفید آرزوی هر فردی است و قطعاً شما هم دوست ندارید که دندان های زرد داشته باشید. برای سفید کردن دندان روش های خانگی وجود دارد که با هزینه بسیار کم می توانید دندان های سفید داشته باشید. در ادامه این مطلب راه حل هایی مناسب و ارزان را به شما معرفی می کنیم که با استفاده از آن ها دندان های سفیدی داشته باشید.

13 روش ارزان و خانگی برای سفید کردن دندان ها

درست است که ساده ترین و سریع ترین راه برای از بین بردن لکه های دندان یا سفید کردن دندان، مراجعه به دندانپزشک زیبایی است. آن ها با استفاده از ابزار های سفید نماینده دندان ها می توانند لکه های دندان را به سرعت از بین ببرند. با این حال، این روش ها در دراز مدت برای سلامت دندان های شما مناسب نیست. بسیاری از روش های ارزانتر و موثرتر سفید کردن دندان ها وجود دارد که می توانید در خانه امتحان کنید. این روش های هزینه زیادی ندارند و عوارض جانبی کمتری نیز دارند. علاوه بر این، این روش ها می توانند نتایج سریع را نیز ارائه دهند.

1. سرکه سیب

مواد مورد احتیاج:

 • 1/2 قاشق چای خوری سرکه سیب
 • یک فنجان آب

روش استفاده:

سرکه را به آب اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. قبل از مسواک زدن دندان ها را با این آب بشویید. این روش را 2-3 بار در یک هفته در صبح انجام دهید.

سرکه سیب حاوی اسید های خفیف است که می تواند لکه های زرد را از دندان های شما برداشته و با استفاده از آن ها دندان های شما را سفید کند.

2. جوش شیرین و آب لیمو

مواد مورد احتیاج:

 • 1 قاشق چای خوری جوش شیرین
 • 1 قاشق چایخوری آب لیمو / لیمو
 • مسواک

روش استفاده:

جوش شیرین و لیمو را مخلوط کنید. با استفاده از مسواک، این خمیر را روی دندان های خود قرار دهید. بعد از گذشت 2-3 دقیقه، دهان خود را با آب بشویید. ابتدا این را دو بار در هفته تکرار کنید و سپس آن را یک بار در 7-10 روز بهره ببرید.

بی کربنات سدیم، معمولا به عنوان جوش شیرین شناخته شده است، یک عنصر رایج در تقریبا در هر آشپزخانه است. در طبیعت آن به طرز ماهرانه ای ساینده و ریشه کن کردن لکه های سطحی روی دندان ها است. همچنین قلیایی در طبیعت است و باعث کاهش اسیدیته در داخل دهان می گردد. آب لیمو به طور طبیعی اسیدی است و به حذف رنگ پوست دندان یاری می نماید. این یک عامل ضد عفونی طبیعی است.

احتیاط: اطمینان حاصل کنید که مدت طولانی این مخلوط را روی دندان نگذارید.

3. پوست موز

مواد مورد احتیاج:

 • پوست موز

روش استفاده:

پوست موز را به قطعات کوچک بریزید. یک قطعه را بشویید و در داخل آن بر روی دندان ها مالش دهید. یک دقیقه یا دو بار به آرامی روی دندان هایتان بکشید. دهان خود را با آب شستشو دهید. این کار را یک بار هر روز یا هر روز متناوب انجام دهید تا دندان های سفیدتر داشته باشید.

پوست موز حاوی مواد معدنی مانند منگنز و پتاسیم است که در سفید کردن دندان ها یاری می نماید.

4. روغن نارگیل

مواد مورد احتیاج:

 • روغن نارگیل طبیعی

روش استفاده:

انگشتان دست خود را با روغن نارگیل بر روی دندان خود بکشید. (می توانید از مسواک هم بهره ببرید) یک دقیقه یا دو بار به آرامی روی دندان هایتان بکشید. دهان خود را با آب شستشو دهید. این کار را هر روز صبح انجام دهید.

شما ممکن است این را کمی عجیب و غریب به عنوان روغن نارگیل شناخته شده است که بیشتر برای سلامت پوست و مو مفید است. اسید لاوریک موجود در روغن نارگیل، باکتری باعث ایجاد پلاک در دندان ها می گردد. این نیز در حفظ نفس خود را تازه یاری می نماید.

5. روغن پرتقال

مواد مورد احتیاج:

 • 2-3 قطره روغن پرتقال
 • خمیر دندان
 • مسواک

روش استفاده:

روغن پرتغال را بر روی مسواک خود قرار دهید و بعد خمیر دندان را روی آن قرار دهید. دندانهایتان را به طور معمول بشویید. این را هر روز صبح برای یک یا دو هفته تکرار کنید.

روغن پرتغال از پوست آن تهیه شده است. محتوای مرکبات در سفید کردن دندان ها یاری می نماید، در حالیکه روغن پرتغال دارای خواص ضد قارچی است و باعث بهبود سلامتی لثه ها می گردد.

6. روغن کنجد

مواد مورد احتیاج:

 • 1 قاشق غذاخوری روغن کنجد

روش استفاده:

روغن کنجد را در دهان خود به مدت 15 تا 20 دقیقه بکشید. پس از 20 دقیقه، روغن را بیرون بکشید و دهان خود را به طور کامل با آب بشویید. به طول معمول مسواک بزنید. این کار را یک بار در صبح انجام دهید.

نشان داده شده است که کشیدن روغن کنجد بر روی دندان نه فقط لکه های دندان بلکه پلاک دندان را نیز حذف می نماید.

7. زغال چوب

مواد مورد احتیاج:

 • پودر زغال چوب
 • مسواک

روش استفاده:

مسواک را تمیز کنید و آن را در زغال چوب فرو کنید. دندان های خود را با استفاده از حرکات دایره ای ملایم به مدت دو دقیقه بشویید. دهان خود را با آب کاملا شستشو دهید. از این درمان یک یا دو بار در هفته بهره ببرید.

زغال چوب در جذب ناخالصی ها و سفید کردن دندان ها به طور موثر و سریع می باشد. همچنین زغال چوب برای جلوگیری از حفره ها و حفظ سلامت دندان و لثه مفید است.

8. نمک و آب لیمو

مواد مورد احتیاج:

 • 1 قاشق چای خوری نمک دریا
 • 2 قاشق چای خوری آبلیمو

روش استفاده:

آب لیمو و نمک را مخلوط کنید. از این مخلوط به عنوان یک خمیر دندان بهره ببرید. به طور معمول مسواک بزنید. این کار را دو بار در هفته انجام دهید.

آب لیمو به دلیلی اسیدی بودن، لکه های زرد دندان را از بین میبرد و نمک به عنوان یک لایه ای ملایم عمل می نماید و این لکه را که روی دندان ساخته شده اند پاک می نماید.

9. زردچوبه

مواد مورد احتیاج:

 • 1/8 قاشق چای خوری پودر زردچوبه
 • مسواک

روش استفاده:

پودر زردچوبه را بر روی مسواک خود بپاشید و به طور معمول مسواک بزنید. برای 2-3 دقیقه صبر کنید و سپس دهان خود را کاملا شستشو دهید. بعد از این با خمیر دندان معمولی، مجدد مسواک بزنید. اگر یکبار از این روش بهره ببرید، نتایج خوبی خواهد داشت، اما پیشنهاد می گردد که هر چند روز یکبار از این روش بهره ببرید.

خواص ساینده خفیف زردچوبه به حذف لکه های عمیق از دندان یاری می نماید. همچنین دندان ها و لثه ها را قوی تر می نماید و دهان را از میکروب های ناسالم پاکسازی می نماید.

10. نمک اپسوم

نمک اپسوم یا اپسوم سالت (Epsom Salt) که به نام نمک حمام هم شناخته می گردد از کریستال های کوچک و بی رنگ تشکیل شده که مانند نمک خوراکی به نظر می رسد، اما به جای سدیم کلرید از منیزیم سولفات تشکیل شده است.

مواد مورد احتیاج:

 • نمک اپسوم
 • آب
 • مسواک

روش استفاده:

نمک و آب را مخلوط کنید تا آب نمک حل گردد. سپس دندان های خود را با این مخلوط بشویید. این روش را 2-3 بار در هفته تکرار کنید.

این نمک لایه زرد رنگی که در دندان ها شکل گرفته است، لایه برداری می نماید. همچنین این نمک یک ضد باکتری است.

11. برگ گواوا

مواد مورد احتیاج:

 • 1-2 برگ گواوا

روش استفاده:

برگ گواوا له کنید تا خمیر گردد. خمیر بدست آمده را به دندان های خود بمالید. به مدت یک یا دو دقیقه صبر کنید. سپس دهان خود را بشویید و دندانهایتان را طبق معمول مسواک بزنید. پیشنهاد می گردد از این روش هر روز بهره ببرید تا شاهد سفید شدن دندان هایتان باشید.

گواوا (در چابهار به زیتون محلی نیز شناخته می گردد.)، برگ گواوا می تواند مورد استفاده برای درمان انواع مسائل دندانی مانند پلاک، عفونت، و تورم لثه. فلاونوئید ها و فنل های آن توسط میکروارگانیسم های مختلف، استرس اکسیداتیو ناشی از دندان ها را حذف می نمایند که یکی از دلایل رنگ آمیزی دندان ها است.

12. پوست پرتقال

مواد مورد احتیاج:

 • پوست پرتقال

روش استفاده:

یک یا دو بار در داخل پوست پرتقال را روی دندان های خود بمالید. دندان هایتان را به طور معمول با خمیر دندان معمولی خود بشویید. پیشنهاد می گردد از این روش هر روز بهره ببرید تا بعد از 1 یا 2 هفته شاهد سفید شدن دندان هایتان باشید.

محتوای اسیدی از پوست پرتقال دندان ها را سفید می نماید و همچنین به عنوان عامل ضد میکروبی عمل می نماید.

13. توت فرنگی

مواد مورد احتیاج:

 • 1 توت فرنگی
 • 1 قاشق چای خوری نوشابه

روش استفاده:

توت فرنگی را با نوشابه گازدار مخلوط کنید. از مسواک یا انگشت خود برای اعمال مخلوط در دندان هایتان بهره ببرید. به مدت چند دقیقه صبر کنید و سپس دهان خود را بشویید. این می تواند یک بار در هفته انجام گردد.

اسیدها، یعنی اسید مالیک و اسید آسکوربیک موجود در توت فرنگی، لکه های دندان را روشن می نمایند. با چندبار استفاده از این روش خواهید دید که دندان های شما سفید تر و روشن تر شده اند.

منبع: برترین ها
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 30 مرداد 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 420

به "13 روش ارزان و خانگی برای سفید کردن دندان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 روش ارزان و خانگی برای سفید کردن دندان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید