کنترل مرزهای شینگن به دلیل کرونا

به گزارش مجله یافان، ایسنا نوشت: ترکیه برای مصون ماندن از کرونا، تا پنج هفته دیگر مسافری از 9 کشور اروپایی نمی پذیرد. دانمارک، لهستان و جمهوری چک نیز درهای خود را به روی دیگران بستند. کمیسیون اروپا سرگرم بحث درباره نحوه کنترل مرزهای حوزه یوروست.

کنترل مرزهای شینگن به دلیل کرونا

ترکیه ورود مسافر از 9 کشور اروپایی را به منظور کنترل شیوع ویروس کرونا ممنوع نمود. وزیر کشور ترکیه با اعلام این خبر گفت، مرزها برای شهروندان آلمان، فرانسه، اتریش، اسپانیا، بلژیک، دانمارک، نروژ، هلند و سوئد بسته می مانند. مسافران کشورهای ثالث نیز که طی 14 روز گذشته در کشورهای نام برده اقامت داشته اند، اجازه نخواهند داشت وارد ترکیه شوند. طبق تصمیم دولت، شهروندان خود ترکیه نیز تا اطلاع ثانوی، مجاز نیستند به این کشورها سفر نمایند.

لغو پروازها از مبدا کشورهای یاد شده یا به مقصد آنها، پنج هفته ادامه خواهد یافت و 17 آوریل رفع می گردد.

به گزارش دویچه وله، دانمارک بر اساس اعلام قبلی، از ظهر شنبه 14 مارس مرز با آلمان را بست و تاکید نمود که تا 13 آوریل، ورود به این کشور صرفا با دلایل خاص میسر خواهد بود. جمهوری چک و لهستان نیز از تصمیم مشابهی خبر دادند. لهستان از اولین ساعت بامداد یکشنبه تا ده روز دیگر (15 تا 25 مارس) عبور و مرور در مرزهای محدوده شینگن را کنترل می نماید و ورود خارجی ها به خاک این کشور با سخت گیری زیاد همراه خواهد بود. تردد قطارهای بین المللی و فرود پروازهای خارجی در لهستان نیز تا دو هفته لغو شده اند.

آلمان هم کنترل رفت و آمدها و پیش از همه در مرز ایالت بادن ورتمبرگ با فرانسه را تشدید کرد. هورست زیهوفر، وزیر کشور این تدابیر را رویکردی هماهنگ در اروپا دانست و گفت: محافظت مردم از خطر ابتلا به ویروس، مستلزم کاهش سفر به اینجا و آنجاست. زیهوفر موفقیت دولت های اروپایی در مهار ایپدمی کرونا را نیز در گرو عملکرد واحد دانست. او اضافه نمود اگر مسافران به دلیل تشدید کنترل ها در مونیخ، به پاریس بروند، هیچ یاریی به مصونیت محدوده شینگن ننموده اند.

اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا نیز همراه با گروه بحران، در حال آنالیز مسائل مرزی اتحادیه اروپاست. خانم فون در لاین در توییتر نوشت : سلامتی مردم و جابجایی به موقع کالاها اهمیت اساسی دارند.

در نشست گروه بحران که به شکل ویدئو کنفرانس برگزار گردید، مسایل تجاری، یاری های مالی، مراقبت های بهداشتی مورد آنالیز و تصمیم گیری نهاده شد.

رئیس کمیسیون اروپا یک روز پیش تر، بستن مرزها یا کنترل های مرزی در محدوده شینگن را منتفی دانسته و پیشنهاد نموده بود که در مرزها صرفا معاینات بهداشتی انجام گردد. در مقابل، رهبران بعضی کشورها از جمله رئیس جمهور فرانسه خواهان تشدید بازرسی های مرزی و محدود کردن سفر در محدوده شینگن شده بودند.

خبرگزاری آلمان می نویسد امانوئل ماکرون به خانم فون در لاین گفته که تنها در صورت سخت گیری می توان نظام سلامت حوزه یورو را از گزند کرونا دور نگاه داشت.

سازمان دنیای بهداشت تصریح نموده که اروپا هم اینک به مرکز پاندمی کرونا در سراسر دنیا مبدل شده است. تا ظهر شنبه 14 مارس، آزمایش ویروس کرونای سه هزار و 631 نفر در آلمان مثبت اعلام شده است. هشت نفر از مبتلایان تا به امروز درگذشته اند. دو کانون شیوع کرونا در آلمان، ایالت های نورد راین وستفالن در غرب و بایرن در جنوب این کشور هستند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 199

به "کنترل مرزهای شینگن به دلیل کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل مرزهای شینگن به دلیل کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید