کمبود شدید ذخایر آب در جنوب استان بوشهر

به گزارش مجله یافان، فرماندار کنگان گفت: سیل فروردین امسال در کنگان درس های بسیار خوبی به ما داد، اینکه با مسائل زیادی از جمله کمبود شدید آب در جنوب استان بوشهر روبرو هستیم و در این شهرستان آسیب های جدی وجود دارد.

کمبود شدید ذخایر آب در جنوب استان بوشهر

ه گزارش مجله یافان آنلاین به نقل از ایسنا، سید علی پاکنژاد در نشست شورای آب شهرستان کنگان مطرح کرد: خوشبختانه پس از وقوع سیل سوم فروردین ماه، مسئولان آب و فاضلاب استان بوشهر و شهرستان کنگان ظرف مدت زمان کمتر از 24 ساعت آسیب های جدی و مسائل خاص شبکه و آب شیرین کن را بر طرف کردند.

وی اضافه نمود: گل آلودبودن منطقه و آب دریا و سایر مسائل آب شیرین کن تامین آب را با مشکل روب رو کرده بود که این مسائل با تدابیر مجموعه آب و فاضلاب استان بوشهر مدیریت شد. در جریان سیل با مدیریت سیل، کمبود آب جبران شده و از این مرحله عبور کردیم. آن هم در زمانی که مصرف آب به دلیل شیوع کرونا چند برابر شده بود.

کننده عالی دولت در شهرستان کنگان اظهار کرد: از مردم می خواهیم صرفه جویی کنند تا زمان بیشتری آب در اختیار داشته باشند؛ اصلاح شبکه آب نیاز به اعتبار دارد و نگاه ما به مسئله آب خیلی جدی است.

فرماندار کنگان شرح داد: یکی از موضوعات، جداسازی آب شرب از فضای سبز است. در شهرستان کنگان، شهرداری، چاه هایی برای تامین آب مورد نیاز آبیاری و فضای سبز و بوستان ها و درختان در اختیار دارد.

پاک نژاد تاکید کرد: جمعیت کنگان ظرف 5 سال آینده بسیار بیشتر از جمعیت کنونی آن خواهد شد چون یک شهرستان مهاجرپذیر و دارای جمعیت شناور زیادی است.

وی همچنین با تاکید بر صرفه جویی در مصرف مطرح کرد: هدف تلاش ما این است که در این زمینه مباحث و آموزش های لازم را به مردم بدهیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: سیل فروردین به تاسیسات آبی و شبکه های آب خسارت و صدمه زد اما شرکت آب و فاضلاب توانست به سرعت این آسیب ها را برطرف کرده و شرایط را به حالت عادی برگرداند.

وی با بیان این که باید تلاش کنیم زمینه های مدیریت مصرف و صرفه جویی فراهم شود، تاکید کرد: در سطح کشور با مشکل آب روبه رو هستیم، در استان بوشهر نیز خصوصاً در جنوب استان با کمبود شدید ذخایر آب روبرو هستیم. سال های سال کنگان از ظرفیت آب های منطقه برای تامین آب استفاده می کرد اما امروز با توجه به افزایش جمعیت و همچنین افزایش مصرف نیاز ما بیشتر شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 1 تیر 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 307

به "کمبود شدید ذخایر آب در جنوب استان بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود شدید ذخایر آب در جنوب استان بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید