کرزی: دولت به بهانه آتش بس از شروع گفت وگوهای بین الافغانی جلوگیری نکند

به گزارش مجله یافان، رئیس جمهور سابق افغانستان از دولت کنونی این کشور خواست تا به بهانه برقراری آتش بس و تاکید بر این موضوع مانع شروع گفت وگوهای بین الافغانی نشود.

کرزی: دولت به بهانه آتش بس از شروع گفت وگوهای بین الافغانی جلوگیری نکند

به گزارش دفتر منطقه ای مجله یافان، حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان با اشاره به گزارش ها مبنی بر توافق طالبان برای کاهش حملات در صورت امضای توافقنامه صلح با آمریکا گفت که کاهش خشونت ها در این چنین مرحله ای برای افغانستان موضوع مهمی است.

کرزی به بی بی سی گفت که پافشاری بیش از حد دولت افغانستان برای اعلام آتش بس مانع شروع گفت وگوهای بین الافغانی می گردد و از رئیس جمهور این کشور خواست تا با خاتمه به بهانه تراشی و تاکید بر آتش بس هرچه زودتر برای شروع مذاکرات بین الافغانی شروع گردد.

دولت افغانستان در حالی به برقراری آتش بس پیش از شروع گفت وگوهای بین الافغانی تاکید دارد که سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان می گوید که پس از امضای توافقنامه با آمریکا مذاکرات بین الافغانی شروع می گردد و در این گفت وگوها درباره آتش بس بحث و گفتگو خواهد شد.

روز گذشته نیز سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور افغانستان گفت که کاهش خشونت ها مسائل کشور را حل نمی کند و چنین طرحی نوعی فرار از برقراری صلح و فریب دادن مردم و جامعه جهانی است.

از سوی دیگر، طالبان می گوید که با آمریکا توافق نموده تا در صورت امضای توافقنامه صلح حملاتش علیه نیروهای خارجی و همچنین نیروهای دولتی افغانستان را کاهش دهد اما درباره آتش بس توافقی صورت نگرفته است.

لازم به ذکر است که اخیراً نیز نماینده ویژه آلمان در افغانستان،نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان، سفیر غیرنظامی سازمان ناتو، نماینده ویژه اتحادیه اروپا و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در نشستی چندجانبه درباره آتش بس، کاهش خشونت، آمادگی ها برای دوران پسا صلح، مذاکرات بین الافغانی، تضمین ها و تعهدات آینده، فراگیر بودن فرایند صلح افغانستان و بُعد منطقه ای آن گفت وگو کردند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 91

به "کرزی: دولت به بهانه آتش بس از شروع گفت وگوهای بین الافغانی جلوگیری نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرزی: دولت به بهانه آتش بس از شروع گفت وگوهای بین الافغانی جلوگیری نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید