کاهش بهداشت روان معلمان در انگلیس

به گزارش مجله یافان، درخواست ها از دولت انگلیس برای نظارت بر شرایط سلامت معلمان در حالی افزایش یافته که نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد دست کم یک نفر از هر 20 معلم در این کشور بیش از مدت زمان یک سال با مسائل سلامت روان دست به گریبان بوده است.

کاهش بهداشت روان معلمان در انگلیس

به گزارش مجله یافان، این مطالعه که توسط یک بنیاد خیریه انجام شده، نخستین مطالعه ای است که بر اساس داده های مربوط به بیش از 20 هزار کارمند، سلامت روان و بهزیستی معلمانِ این کشور را طی سه دهه اخیر بررسی کرده است.

این مطالعه نشان داد که حدود پنج درصد از معلمان انگلیسی در حال حاضر از مسائل سلامت روان رنج می برند که نسبت به یک درصد در دهه 1990 میلادی افزایش داشته و هم چنین افزایش مشابهی در داروهای افسردگی تجویز شده برای آن ها وجود داشته است.

این آمارها زنگ خطری برای سیاست گذارانی است که درگیر جذب و ابقای معلمان بیشتر با افزایش شمار بچه ها در سنین مدرسه در این کشور هستند. دولت انگلیس مجموعه ای از تعهدات خود را برای کاهش بار کاری معلمان انجام داده است اما معلمان می گویند که هنوز از این مزایا برخوردار نشده اند.

بر اساس یک گزارش جدید، یک سوم از تازه استخدام شدگان تدریس در انگلیس در پنج سال اول، کار خود را ترک می کنند. این مطالعه هم چنین تحقیقات اخیر وزارت آموزش و پرورش انگلیس را نقل کرده که نشان می دهد مسائل خواب، حملات هراس و مسائل اضطرابی در تصمیم گیری معلمان برای ترک این حرفه تاثیر داشته است.

به گفته مولف اصلی این مطالعه، حرفه تدریس در انگلیس در حال حاضر در بحران بوده و یکی از دلایل احتمالی آن فشار کاری زیاد روی معلمان است. از مدت ها قبل معلمی، حرفه ای پراسترس و چالش برانگیز شناخته شده و این تیم تحقیقاتی قصد داشته دریابد با اقدامات و تعهدات جدید دولت مبنی بر کاهش فشار کاری معلمان، آیا شرایط سلامت روان آن ها بهبود یافته است یا خیر.

این مطالعه اذعان داشته که افزایش مسائل روانی گزارش شده، مختص آموزش نیست اما در سایر حرفه ها از جمله افرادی که در زمینه منابع انسانی و حسابداری فعالیت می کنند با توجه به تمایل بیشتر به بحث در مورد بیماری های روانی و درخواست کمک، بیشتر دیده می شود.

یکی از مسوولان بخش حمایت از سلامت روان و نیکوکاری آموزش و پرورش انگلیس با بیان اینکه اضطراب و افسردگی ناشی از حرفه معلمی بالاست، اعلام داشته که این وزارتخانه تمامی تلاش خود را جهت نظارت بر بار کاری معلمان در طول زمان انجام داده است.

به نوشته روزنامه گاردین، سخنگوی آموزش و پرورش انگلیس نیز مدعیست که اقداماتی برای بهبود تعادل کاری و زندگی معلمان انجام شده است که این اقدامات شامل کاهش فشار کاری، حمایت از مدرسان در اوایل کار، ارتقاء کار انعطاف پذیر، مقابله با فشارهای پاسخگویی و هم چنین حمایت از مدارس برای مقابله با مدیریت رفتار هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 116

به "کاهش بهداشت روان معلمان در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش بهداشت روان معلمان در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید