کارمند سابق توییتر: این شبکه اجتماعی احتمالاً در طول جام جهانی با یک قطعی بزرگ روبرو می گردد

به گزارش مجله یافان، به گفته یکی از کارمندان توییتر که اخیراً این شرکت را ترک نموده و از نحوه واکنش آن نسبت به رویدادهای بزرگ، مطلع است، این احتمال تا 50 درصد وجود دارد که توییتر در طول جام جهانی 2022 قطر با یک قطعی بزرگ روبرو شده و از دسترس خارج گردد.

کارمند سابق توییتر: این شبکه اجتماعی احتمالاً در طول جام جهانی با یک قطعی بزرگ روبرو می گردد

کارمند سابق توییتر که به علت حساسیت موضوع، درخواست نموده تا نامش در گزارش گاردین فاش نگردد، از عملکرد مرکز کنترل توییتر که روی مسائلی مانند افزایش ترافیک و قطع شدن مرکز داده آن نظارت می نماید، آگاهی دارد.

او می گوید:

با وجود فقدان آمادگی و کمبود کارکنان، فکر می کنم جام جهانی سختی برای توییتر خواهد بود.

او مطرح نمود که احتمال وقوع یک نوع حادثه خاص مانند واکنش آهسته یا نادرست سرویس، در طول 29 روز مسابقات جام جهانی که از امروز (یکشنبه 29 آبان ماه) شروع می گردد، تقریباً قطعی بوده و به احتمال زیاد مسئله ای پیش خواهد آمد که کاربران نیز آن را تجربه می نمایند.

کارمند سابق توییتر ادعا نموده است که این شبکه اجتماعی احتمالاً در ابتدا با مشکل ترافیک روبرو می گردد و سپس ممکن است از کار بیفتد. او در ادامه اشاره نمود که اگر خوش شانس باشیم، [این مسائل] با کمی اختلال بهبود پیدا می نمایند.

مشکل بزرگ توییتر: کمبود نیرو

بدون شک، توانایی توییتر برای پاسخگویی به هر مسئله ای در زیرساخت های فناوری اطلاعات، به علت کاهش کارمندان این شرکت به وسیله ایلان ماسک، ضعیف تر شده است. مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا و مؤسس شرکت اکتشافات فضایی اسپیس ایکس، از زمان خرید توییتر به مبلغ 44 میلیارد دلار، بسیاری از کارمندان این شرکت را اخراج نموده است.

بعضی از کارمندانی که تحت تأثیر تعدیل نیرو قرار گرفته اند، شامل افرادی می شوند که در مرکز فرماندهی توییتر مشغول به کار بوده اند. گفته می گردد که احتمالا یک سوم این تیم کوچک در هفته های اخیر شرکت را ترک نموده باشند.

هنگامی که از این کارمند سابق سؤال شد که توییتر برای مقابله با این مسائل احتمالی، باید چه برنامه هایی را انجام دهد، پاسخ داد: هیچ کار! باید هفته ها قبل کارهایی را انجام می دادیم.

پتانسیل حجم بالای ترافیک توییتر در طول مسابقات جام جهانی، آلن وودوارد، استاد امنیت سایبری دانشگاه ساری انگلیس را نیز نگران نموده است. او در این رابطه می گوید:

در حال حاضر، به نظر می رسد توییتر به چیزهایی برای شانس اعتماد می نماید که در تجربه من رویکرد قابل اعتمادی نیست.

تو ییتر و ایلان ماسک هنوز نسبت به این گزارش واکنشی نشان نداده اند و مدیرعامل تازه این شبکه اجتماعی، حتی در یکی از توییت های تازه خود نوشت: اولین بازی جام جهانی در یکشنبه! برای برترین پوشش و گزارش در زمان واقعی [آن را] در توییتر دیدن کنید.

منبع: انتخاب
انتشار: 29 آذر 1401 بروزرسانی: 29 آذر 1401 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1522

به "کارمند سابق توییتر: این شبکه اجتماعی احتمالاً در طول جام جهانی با یک قطعی بزرگ روبرو می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارمند سابق توییتر: این شبکه اجتماعی احتمالاً در طول جام جهانی با یک قطعی بزرگ روبرو می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید