هشدار سازمان بهداشت جهانی در خصوص استفاده غرض ورزانه از هوش مصنوعی

به گزارش مجله یافان، سازمان بهداشت دنیای هشدار داد مدل های هوش مصنوعی که از داده های حوزه بهداشت و درمان کشورهای ثروتمند به دست می آید قابل استفاده در دیگر کشورهای دنیا نیست.

هشدار سازمان بهداشت جهانی در خصوص استفاده غرض ورزانه از هوش مصنوعی

به گزارش مجله یافان، سازمان بهداشت جهانی خواهان توجه به ملاحظات اخلاقی و حقوق بشری در زمان استفاده از ابزار درمانی و بهداشتی مبتنی بر هوش مصنوعی شده است.

این سازمان معتقد است داده هایی که از افراد ثروتمند با عایدی بالا در کشورهای پیشرفته برای طراحی مدل های بهداشت و درمان مبتنی بر هوش مصنوعی جمع آوری شده در کشورهای دیگر و برای افرادی که عایدی کم و میانه دارند، قابل استفاده نیست.

سازمان بهداشت جهانی معتقد است باید تنوع اجتماعی و مالی و هم شرایط بهداشتی و درمانی تک تک کشورها در زمان فراوری ابزار دیجیتال برای استفاده در جوامع مختلف رعایت گردد و تعمیم سیستم یک کشور به کشوری دیگر قابل قبول نیست. از این طریق می توان سیستم های درمانی نو و تاثیرگذاری ابداع کرد که در آنها هوش مصنوعی ابزار غرض ورزی و نقض بی طرفی نخواهند بود.

سازمان مذکور هشدار داده غفلت در این زمینه منجر به تصمیم گیری های حیاتی حوزه بهداشت و درمان به وسیله ماشین ها و نه انسان ها و بیماران خواهد شد و نتیجه این امر از دست رفتن خودمختاری انسان ها و ارائه بی ضابطه و غلط خدمات حوزه بهداشت و درمان خواهد بود.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1064

به "هشدار سازمان بهداشت جهانی در خصوص استفاده غرض ورزانه از هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سازمان بهداشت جهانی در خصوص استفاده غرض ورزانه از هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید