مذاکره با آژانس های روسیه برای جذب جهانگرد

به گزارش مجله یافان، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، مذاکره با آژانس های روسیه برای جذب توریست صورت می گیرد.

مذاکره با آژانس های روسیه برای جذب جهانگرد

برای سفر با تور پوکت برای عید نوروز همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

قضیه چیست؟

رئیس جامعه تورگردانان با اشاره به اینکه مذاکره با بعضی آژانسهای طرف روس آغاز شده، اضافه نمود: جامعه تورگردانان در کوشش برای مذاکره با اتحادیه های تورفرست است که نتیجه آن منجر به جذب توریست گردد. هم اکنون نیز با شرکتهای روسیه در حال مذاکره هستیم که ایران را جز برنامه های خود قرار دهند و توریستانشان را به ایران بفرستند.

پورفرج توضیح داد: در سالهای گذشته تعداد افرادی که از ایران به روسیه می رفتند بیشتر از کسانی بودند که از روسیه به ایران سفر می کردند. کوششمان این است با این اتفاق مثبت و لغو ویزا گروهی، این فرایند را برعکس کنیم.

رئیس جامعه تورگردانان درخصوص پیش بینی تعداد جذب توریست ورودی از این کشور اعلام کرد: در شرایط فعلی و با توجه به بیماری کرونا اظهار نظر در این مورد سخت است. آنچه مسلم است، هر کشوری دارای گروه های فرهنگی است که علاقمند به دیدن آثار، بناهای تاریخی و جذابیت های طبیعی هستند؛ در روسیه نیز این پتانسیل وجود دارد و ما در گذشته گروه های زیادی را از این کشور به ایران آورده ایم.

او به وجود این علاقمندی در روسیه اشاره نمود و اضافه نمود: مسئله ای که وجود دارد این است که با وجود روابط خوب از نظر سیاسی، روسها شناخت کافی از ایران ندارند و به همین دلیل در انتخاب مقصد توریستی به ایران فکر نمی نمایند. ما باید این ظرفیت را با افزایش رفت وآمدها و شناساندن ایران به آنها تقویت کنیم.

پورفرج به اهمیت شرکت در نمایشگاه های توریستی اشاره نمود و گفت: ما سالانه در بیش از 11 نمایشگاه کشورهای مختلف شرکت می کنیم، اما به این دلیل که روسیه تا کنون به عنوان مقصد توریستی مطرح نبود هیچ وقت در نمایشگاه های روسیه حضور جدی نداشتیم. اگر این گفت و شنود را با شرکتهای روس آغاز کنیم، مطمئنا تعداد زیادی توریست را جذب خواهیم کرد.

او با اشاره به تجربه پیروز در امضای تفاهمنامه با چین اضافه نمود: در حاشیه آن مراسم ما با 130 شرکت دیدار کردیم و برای مذاکره صف طویلی تشکیل شده بود. پس از تفاهمنامه رفت وآمدها آغاز شد و 35 شرکت از بزرگترین شرکتهای مسافرتی چین با ایران آغاز به همکاری کردند. روسیه از نظر توریست بازار خوبی است و برای آن پیش بینی مانند چین داریم.

پورفرج درباره تاثیر وقفه ای که ممکن است به واسطه کرونا در شکل گیری این همکاری به وجود بیاید، گفت: کاری که ما در چین انجام دادیم بی نظیر بود، اما در حال حاضر بسیاری از آن شرکتها نیستند و تغییر کاربری داده اند. اگر شیوع کرونا طولانی گردد، این فاصله حتما تاثیرگذار خواهد بود.

او برگزاری تورهای مجازی را یکی از راهکارها برای معرفی ایران در این دوران عنوان نمود و اضافه نمود: برای این نگرانی که وجود دارد، آغاز به راه انداختن تورهای مجازی متنوع برای دیگر کشورها نموده ایم که همه پتانسیلهای ایران اعم از تنوع غذایی، قومی، جاذبه های تاریخی، طبیعی و فرهنگی به دیگر کشورها معرفی گردد. ذهن آنها را باید نسبت به ایران به روز و ایران را بطور مجازی در جهان معرفی کنیم.

رئیس جامعه تورگردانان در ادامه به آغاز برنامه ریزی برای جذب توریستان روس و احیای بازار چین اشاره نمود و از هند بعنوان هدف بعدی جذب توریست نام برد.

پورفرج به اهمیت توریستی برای اشتغالزایی اشاره نمود و اضافه نمود: به این دلیل که درآمد حاصل از این صنعت در اقشار مختلف تقسیم می گردد، می تواند جامعه را از شرایط بد مالی نجات دهد. ما تنها با توریستی می توانیم اقتصاد کشور را توسعه دهیم و پول نفت و گاز را برای زیر ساختهای کشور هزینه کنیم.

منبع: همگردی
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 601

به "مذاکره با آژانس های روسیه برای جذب جهانگرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکره با آژانس های روسیه برای جذب جهانگرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید