لوازم خانگی ارزان می&zwnjشود

به گزارش مجله یافان، ایرنا نوشت: با تمهیدات وزارت صمت و استقبال تولیدکنندگان، زمینه برای تزریق ورق فولادی با قیمت مناسب به صنایع لوازم خانگی مهیا شده است. در این باره مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با عرضه اختصاصی ورق های فولادی به تولید کنندگان لوازم خانگی در کشور، قیمت لوازم خانگی در بازار کاهش می یابد. کیوان گردان سه شنبه شب در برنامه تلویزیونی شبکه خبر افزود: با این اقدام انتظار داریم در زمینه کاهش قیمت لوازم خانگی در کشور تا خاتمه سال جاری گام های اساسی بر داریم.

لوازم خانگی ارزان می&zwnjشود

وی با بیان اینکه عرضه اختصاصی ورق های فولادی به تولیدکنندگان لوازم خانگی در کشور از همین هفته آغاز می شود، گفت: در این راستا تمام جهت های منتهی به فروش ورق های فولادی در بازار سیاه را بستیم.

مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: در این شیوه جدید عرضه اختصاصی ورق های فولادی به تولیدکنندگان لوازم خانگی همانند خودروسازان ادامه خواهد داشت و تمام تولیدکنندگانی که پروانه بهره برداری دارند، می توانند با استفاده از این فرصت ورق های فولادی مورد نیاز خود را خریداری کنند. گردان با بیان اینکه عرضه اختصاصی ورق های فولادی به کاهش قیمت ورق نیز کمک خواهد کرد، گفت: پیش از این تولیدکنندگان نمی توانستند کمتر از 100 تن در بورس فولاد خریداری کنند، اما در شیوه نامه جدید تولیدکنندگان لوازم خانگی می توانند با حجم کمتری از بورس، ورق های فولادی خریداری کنند.

آغاز فروش ورق های فولادی ارزان قیمت به تولیدکنندگان لوازم خانگی

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی ایران گفت: شیوه نامه فروش فولاد به تولیدکنندگان لوازم خانگی در بورس نیازمند آیین نامه است و انتظار داریم با توزیع فولاد ارزان قیمت به روش صحیح، زمینه کاهش قیمت لوازم خانگی در بازار فراهم شود.

حمیدرضا غزنوی افزود: با این شیوه فروش ورق های فولادی به تولید کنندگان لوازم خانگی به قیمت مناسب آغاز خواهد شد و این در کاهش قیمت محصولات لوازم خانگی موثر خواهد بود.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی ایران اظهار امیدواری کرد با کاهش قیمت ورق های فولادی قیمت لوازم خانگی در بازار از یک تا سه ماه آینده، برای مصرف کنندگان در بازار کاهش یابد.

پیشتر مهدی صادقی نیارکی معاون امورصنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه ابلاغ شیوه نامه ساماندهی بازار فولاد توسط ستاد اقتصادی دولت، تاکید بر عدالت در توزیع مواد اولیه و بهبود شرایط تولید در زنجیره تولیدات صنعتی از جمله صنایع فلزی، گفت: وزارت صنعت به دنبال شفافیت در عملکرد بنگاه ها و کاهش هزینه مبادله تولید است و این سیاست در راستای عرضه عادلانه ورق های فولادی با قیمت منطقی به متقاضیان است.

وی، اجرای این سیاست در راستای رفع مسائل واحد های صنعتی و جلوگیری از تعطیلی صنایع مولد اعلام کرد و گفت: باید بستر به صورت عادلانه برای فعالیت واحد های صنعتی مولد فراهم شود و امکان حضور واحد های غیر شفاف در فضای صنعتی به حداقل برسد.

وی تاکید کرد: واحد های صنعتی که مواد اولیه ارزان دریافت می کنند، باید محصولات تولیدی خود را به قیمت منطقی در اختیار مصرف کننده نهایی قرار دهند.

صادقی نیارکی در بخش دیگری از سخنانش به بازنگری در سهمیه واحد های صنعتی در حوزه ورق های فولادی اشاره و گفت: با شناسایی واحد های صنعتی فعال، توزیع مواد اولیه به مصرف کننده واقعی با سرعت بیشتری انجام و دست واسطه های غیرمولد نیز از این بازار کوتاه خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 722

به "لوازم خانگی ارزان می&zwnjشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوازم خانگی ارزان می&zwnjشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید