قبرستان اورگرین ، قبری عجیب و غریب که پنجره دارد !

به گزارش مجله یافان، کشور آمریکا، عجایب بیشماری دارد که هر کدام بسته به علاقمندان خود، جاذب طرفدارانش است. از جمله قبرستانهای عجیب در سمت غرب رودخانه نیوهاون درشهر ورمونت آمریکا، قبری عجیب در قبرستان اورگرین وجود دارد که با بقیه قبرها تفاوت فاحشی دارد. قبر بتونی بسیار عجیب به ابعاد چند اینچ رو به آسمان و پنجره ای شیشه ای! در ادامه با این مطلب دلیل وجود این پنجره را در این قبر پنجره دار در قبرستان اورگرین میخوانیم:

قبرستان اورگرین ، قبری عجیب و غریب که پنجره دارد !

این قبر عجیب پنجره شیشه ای دارد

قبرستان اورگرین واقع در شهر ورمونت آمریکا، قبر پنجره دار بتونی کوچکی به ابعاد 14 اینچی دارد که پنجره ای شیشه ای رو به آسمان آن، شیشه آن مبهم و غیر شفاف است و به علت وجود قطرات آب چیزی در پشت آن مشاهده نمیگردد. اما درسال 1893، شرایط فرق داشت وقتی شخصی از پنجره داخل را نگاه میکرد، میتوانست صورت تیموتی کلارک اسمیت را ببیند! تیموتی کلارک اسمیت، یک دکتر دیپلمات و گردشگر بود.او مدرک پزشکی خود را در سال 1855 از دانشگاه نیویورک اخذ کرد وبه عنوان یک جراح به ارتش روسیه ملحق شد وتا سال 1857 در آنجا ماند و بعد از سال1878 به کشور رومانی رفت و تاسال 1883 هم در آنجا ماند.

ترس عجیب!

ترس عجیب تیموتی درطول تمام عمرش این بود که ناخواسته و اشتباها زنده دفن گردد! این نوع ترس تاپوفیا نام دارد که معنای آن ترس از زنده بگور شدن است. ترس او روز به روز بیشتر میشد و کاملا غیر قابل درمان بود.این ترس شاید امروزه خیلی مرسوم نباشد، ولی در آن دوران زیاد هم عجیب غریب نبود. چون داستان زنده بگور شدن افراد زیادی شنیده ایم، یا حتی افرادی که در کما بوده اند و اشتباها مرده فرض شده بودند، اما بعد دفن شدن زنده شده بودند و خود را در قبر دیده اند.

حقیقتی عجیب از مرده ای که زنده دفن شد!

یک مثال معروف از فلسفه قبری عجیب در قبرستان اورگرین وجود دارد و این هست که ، فیلسوفی اسکاتلندی که در سال 1266 تا 1308 گزارش شده، نام این شخص جان دانس بوده که بعد از کما، که مرده دفن شده و بعد از دفن شدن بطور واقعی مرده بود و علت آنهم این بود که مدتها و سالها بعد، بعد از اینکه قبر او بیرون آورده شد، کالبد و جسدش جایی خارج از تابوتش پیدا شد. دستان او در اثر کوشش برای زنده ماندن و بیرون آمدن از قبر،خراشیده و خونی شده بود. در بعضی افراد این ترس ها اشکال بسیار بدتری بخود گرفت و سبب اختراع چیزی بنام قبر امن شد. قبری که اهرمی داشت که به فردی که اشتباهی دفن شده بود این اجازه را میداد که کمکش کند تا بتواند با دنیای بیرون تعامل داشته باشد و درصورتی که نمرده باشد، بعد از گذاشته شدن درتابوت، توانایی باز کردن در تابوت وبیرون آمدن را داشته باشد.

درخواستی معقول و عجیب !

افراد بسیاری وقتی میفهمیدند مرگشان نزدیک است، از نزدیکان خود میخواستند که بعد ار دفنشان و بعد از گذاشته شدن در تابوت، با فواصل ،آنها را چندین بار چک نمایند. گزارشات زیادی هم از افرادی که در این تابوت های امن دفن میشدند ، وجود دارد. اما برطبق همین گزارشات، این تابوت هم نتوانسته کسی را نجات دهد. به این ترتیب، وبا این تفاسیر، میتوان علت ترس تیموتی کلارک را فهمید ودرک کرد.او دستور داده بود تا بعد مرگ او، پنجره ای روی قبرش و رو به بیرون تعبیه گردد.تا اگر بعد دفن زنده شد، بتواند به وسیله همین پنجره زنده بودنش را به دیگران اطلاع دهد.

منبع: همگردی
انتشار: 19 دی 1401 بروزرسانی: 19 دی 1401 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1533

به "قبرستان اورگرین ، قبری عجیب و غریب که پنجره دارد !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبرستان اورگرین ، قبری عجیب و غریب که پنجره دارد !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید