ضرورت جلب نظر کارگران در معین مزد 1400

به گزارش مجله یافان، رئیس فراکسیون کارگری مجلس با اشاره به اینکه با تورم بیش از 40درصدی یک کارگر چگونه می تواند با حداقل حقوق زندگی کند گفت:در معین دستمزد کارگران باید به قدرت خرید و تأمین معیشت توجه گردد.

ضرورت جلب نظر کارگران در معین مزد 1400

به گزارش خبرگزاری مجله یافان ، علی بابایی کارنامی, رئیس فراکسیون کارگری مجلس با اشاره به اینکه در معین حقوق کارگران باید اصل سه جانبه گرایی رعایت گردد گفت:از زمان ارائه لایحه بودجه سال 1400از سوی دولت به مجلس، پیشنهادات متعددی از سوی نمایندگان برای میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده مطرح شده که شامل افزایش 35، 40با 30درصدی می گردد.

وی ادامه داد: متأُسفانه سال گذشته سه جانبه گرایی در معین مزد رعایت نشد و دستمزد کارگران بدون توجه به سه جانبه گرایی معین شد، نمایندگان کارگران حاضر درجلسه صورت جلسه را امضا نکردند, اما دستمزد معین شد. دولت باید در معین دستمزد نقش تسهیل گر را داشته باشد, چرا که اگر در معین مزد دخالت کند, دستمزد به صورت عادلانه افزایش پیدانمی کند.

بابایی بیان نمود: امسال در بودجه مقرر شده است که حقوق کارکنان دولت 25 درصد افزایش یابد، اما نکته قابل توجه این است که میزان افزایش حقوق کارگران عموماً 5 درصد از حقوق کارمندان دولت بیشتر بوده است، اما نکته قابل تأمل دیگر این است که پایه های حقوق و دستمزد کارمندان دولت از کارگران بالاتر است. افزایش 25 درصدی به مراتب منجر به دریافتی بیشترِ آنها نسبت می گردد. این مسئله درباره کارگران باید جبران گردد.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت: درست است که کارفرمایان درشرایط فعلی کرونا مسائل متعددی دارند اما به این موضوع هم باید توجه گردد که قدرت خرید کارگران کاهش چشمگیری داشته است. جلساتی را درباره حقوق و دستمزد کارگران با وزیرکار ومجموعه تحت مدیریت وی داشته ایم.

وی با تاکید بر ضرورت برگزاری نشست شورای عالی حقوق و دستمزد برای افزایش حقوق کارگران تا پیش از انتها امسال، ادامه داد: در شرایط فعلی و با توجه به تورم بیش از 40 درصدی خانواده 4 تا 5 نفره چگونه می توانند با حقوق دو میلیون و دو میلیون و 500 هزار تومانی زندگی نمایند؛ به طور قطع گذران زندگی با این شرایط سخت خواهد بود و امکان ندارد.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس یازدهم یادآور شد: چگونه می توان از کارگری که حداقل حقوق را می گیرد باید انتظار داشت سهمی در رشد مالی کشور داشته باشد؟

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 779

به "ضرورت جلب نظر کارگران در معین مزد 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت جلب نظر کارگران در معین مزد 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید