شورای نگهبان با کسی شوخی ندارد ، انتقاد اصلاح طلبان فقط بهانه و فرار رو به جلو است

به گزارش مجله یافان، یک کنشگر سیاسی اصولگرا مجلس یازدهم را متعلق به جریان اصولگرا دانست و گفت: انتقاد اصلاح طلبان به شورای نگهبان فرار رو به جلو است.

شورای نگهبان با کسی شوخی ندارد ، انتقاد اصلاح طلبان فقط بهانه و فرار رو به جلو است

به گزارش مجله یافان، فاطمه رهبر کنشگر سیاسی اصول گرا در گفت وگو با ایلنا، درباره اولویت های مجلس یازدهم، گفت: با توجه به شرایط فعلی جامعه و مسائل اقتصادی موجود در کشور، اولویت اول مردم مسائل اقتصادی است.

وی با بیان اینکه تا خاتمه مجلس دهم در خرداد 99 زمانی مناسبی برای اینکه شاهد اقدامات خوبی از جمله در موضوع بودجه سال آینده و ملاحظات مربوط به آن باشیم وجود دارد، اظهار کرد: مجلس یازدهم باید به مسائل اقتصادی توجه داشته باشد و با توجه به بیانیه گام دوم رهبر انقلاب با یک مدیریت جهادی از طرف مجلس و همراهی دولت فعلی و بعدی به ثبات امنیت ملی، فرهنگی و اجتماعی و مسائل مربوط به جوانان بپردازد.

کننده ادوار مجلس درباره آرایش سیاسی مجلس یازدهم، گفت: در ادوار گذشته شاهد این بودیم که در هر مجلس دو سوم کنندگان مجلس قبل ریزش می کنند؛ اما آرایش کلی مجلس یازدهم سمت و سوی اصول گرایی خواهد داشت و علت آن هم این است که مردم فکر می کردند اگر به طیف اصلاح طلبان رای بدهند شرایط خیلی خوب می شود یا آنها می توانند اقداماتی انجام دهند اما شاهد این بودیم که شرایط خیلی بدتر شد و مجلس فعلی یکی از ضعیف ترین مجالس ده دوره گذشته است؛ نمره نخست در ضعیف بودن را می گیرد و حتی از دوره ششم هم ضعیف تر است.

وی ادامه داد: در دوره مجلس ششم سیاستی دنبال شد که می گفتند که همراه با دولت اصلاحات می خواهند در توسعه مشارکت سیاسی اقداماتی را انجام دهند، علیرغم اینکه در حوزه های دیگر کاری نکردند در موضوع توسعه سیاسی پیروز بودند.

رهبر یادآور شد: در این دوره اگر به هر کننده ای بگویید که عملکرد خودش هم در حوزه انتخابیه و هم در کلان کشور را ارائه دهد، می بینید که کاری انجام نداده است.

وی درباره نظر اصلاح طلبان در مورد شورای نگهبان و نظارت استصوابی، گفت: مگر تقابلی بین شورای نگهبان و مجلس وجود دارد؟ شورای نگهبان نشان داده که با هیچ کسی شوخی ندارد؛ گاهی دیده شد که طرح های جناح یا دولت اصولگرا را نیز رد کرده و یا افرادی که منتسب به جریان اصولگرا بوده را نیز رد صلاحیت کرده اما چارچوب خودش را نگه داشته است.

این فعال اصول گرا درباره علت نقد اصلاح طلبان به شورای نگهبان گفت: به من ثابت شده که شورای نگهبان با هر دو جناح برخورد داشته و این حرف ها فقط بهانه و فرار روبه جلو است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 38

به "شورای نگهبان با کسی شوخی ندارد ، انتقاد اصلاح طلبان فقط بهانه و فرار رو به جلو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای نگهبان با کسی شوخی ندارد ، انتقاد اصلاح طلبان فقط بهانه و فرار رو به جلو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید