عربستان برای گردشگران پیست اسکی می سازد

به گزارش مجله یافان، با بارش برف در منطقه ها کوهستانی عربستان، مقامات گردشگری این کشور در فکر ایجاد پیست اسکی در فاصله 800 کیلومتری تا شهر مدینه برای جذب گردشگران هستند.

عربستان برای گردشگران پیست اسکی می سازد

به گزارش مجله یافان به نقل از عربین بیزنس، فصل برف در عربستان سعودی با بارش های سرد زمستانی که کوهستان های الوز در استان تبوک را در بر گرفت، شروع شده است و جهانگردان از سراسر منطقه و بعلاوه ساکنان این کشور را برای تماشا کوه های سفیدپوش به خود جذب نموده است.

کوه های الوز در منطقه شمالی عربستان سعودی و در حدود 1000 کیلومتر و با 12 ساعت رانندگی از جده فاصله دارد.

سخنگوی مرکز ملی هواشناسی منطقه شمال عربستان گفت: بارش برف در منطقه شمالی کشور به ویژه کوه های الوز و منطقه ها مجاور آن به دو عامل اصلی عمق و حرکت فرورفتگی های قطبی و وجود رطوبت مناسب بستگی دارد.

بارش برف در نواحی شمال غربی الکان و کوه الوز غیرمعمول نیست، با این حال، برف به ندرت به جنوب استان تبوک، جایی که کوه های حرّه قرار دارند، می رسد.

عربستان میخواهد جهانگردی کوهستان را با یک پیست اسکی در شمال غرب کشور متحول کند و پروژه شهر بزرگ و بلندپروازانه نئوم نیز شامل شامل پیست اسکی خواهد بود که قرار است تا سال 2026 ساخته گردد و در سال 2029 میزبان بازی های زمستانی آسیایی خواهد بود.

مقام های عربستان سعودی قصد دارند با یاری راهبرد جهانگردی ملی سالانه 100 میلیون جهانگرد را تا سرانجام این دهه به کشورشان جذب نمایند. یکی دیگر از اهداف این پروژه ایجاد مشارکت 10درصدی صنعت جهانگردی در تولیدات ناخالص داخلی این کشور است که از نظر مالی به عایدی ناشی از فروش نفت متکی است.

در ماه نوامبر، وزیر جهانگردی عربستان در جریان نشست شورای جهانی سفر و جهانگردی اعلام نمود که این کشور تا سال 2030 فرصت های سرمایه گذاری به ارزش 6 تریلیون دلار را در حوزه سفر و جهانگردی ایجاد خواهد نمود.

مقام های عربستان سعودی در راستای راهبرد جهانگردی کشور، توسعه چندین پروژه مختلف را شروع نموده اند که از جمله آن ها به پروژه نئوم (NEOM) می توان اشاره نمود که یک کلان شهر با بودجه 500 میلیارد دلار است. مقام های این کشور امیدوارند نئوم به یک قطب جهانگردی جهانی تبدیل گردد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 12 دی 1401 بروزرسانی: 12 دی 1401 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1529

به "عربستان برای گردشگران پیست اسکی می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان برای گردشگران پیست اسکی می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید