شرط آلمان برای یاری به لبنان، هایکو ماس به بیروت می رود

به گزارش مجله یافان، وزیر امور خارجه آلمان در آستانه سفر به بیروت اصلاحات گسترده و عمیق در این کشور را از شروط یاری های اقتصادی به لبنان بیان کرد.

شرط آلمان برای یاری به لبنان، هایکو ماس به بیروت می رود

به گزارش گروه بین الملل مجله یافان به نقل از روزنامه اوزنابروکر سایتونگ، بیش از یک هفته بعد از انفجار فاجعه بار بیروت هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان امروز (چهارشنبه) به این کشور سفر می نماید.

این سیاستمدار بلند پایه آلمانی در مدت اقامت یک روزه خود در پایتخت لبنان می خواهد درباره یاری های مالی برای این کشور صحبت نموده و هم زمان برای اصلاحات تبلیغ کند.

ماس قبل از پرواز به لبنان در سخنانی گفت: این کشور به یک قیام و بیداری قدرتمندانه و اصلاحات مالی عمیق احتیاج دارد. تنها این گونه است که لبنان آینده ای خوب را برای جوانان خود رقم زده و تنها این گونه است که اعتماد لازم دوباره ساخته می گردد.

در انفجار فاجعه بار سه شنبه گذشته در یک انبار تیترات آمونیاک در بندر بیروت حداقل 165 نفر کشته شده و بیش از 6 هزار نفر هم مجروح شدند.

هایکو ماس در شهر بیروت با میشل عون، رئیس جمهور لبنان و نمایندگان گروه های اجتماعی و سازمان های امدادی تبادل نظر خواهد نمود. آلمان هفته گذشته وعده یاری 20 میلیون یورویی را به لبنان داد.

در انفجار بندر بیروت سفارت آلمان که در 5 کیلومتری محل انفجار واقع شده بود هم آسیب دیده و چند تن از کارکنان آن مجروح شده و یکی از کارکنان زن سفارت آلمان هم کشته شد. هایکو ماس در این سفر همچنین با کارکنان سفارت خانه آلمان که واحدهای مسکونی خود را در این انفجار از دست داده اند هم صحبت خواهد نمود.

ماس در شرایط یک بحران سیاسی و مالی سخت به لبنان سفر خواهد نمود. نخست وزیر لبنان در واکنش به این فاجعه و اعتراضات خشونت بار علیه دولت روز دوشنبه از سمت خود استعفا داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 507

به "شرط آلمان برای یاری به لبنان، هایکو ماس به بیروت می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط آلمان برای یاری به لبنان، هایکو ماس به بیروت می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید