سرطان معده کشنده ترین سرطان در کشور، تهیه گایدلاین درمان سرطان در همه گیری کرونا

به گزارش مجله یافان، دبیر اجرایی پنجمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی ایران، با اشاره به تهیه گایدلاین یا راهنمای بالینی درمان سرطان در همه گیری کرونا گفت: با تهیه این گایدلاین، همه گیری کرونا تنها بر درمان درصد اندکی از بیماران مبتلا به سرطان تأثیر گذاشت.

سرطان معده کشنده ترین سرطان در کشور، تهیه گایدلاین درمان سرطان در همه گیری کرونا

به گزارش مجله یافان به نقل از انجمن کلینیکال انکولوژی، دکتر محمدعلی برومند در آستانه برگزاری پنجمین کنگره بین المللی و پانزدهمین کنگره سالانه انجمن کلینیکال انکولوژی ایران که دوم و سوم و نهم و دهم بهمن برگزار میگردد گفت: به دلیل همه گیری کرونا، کنگره سال جاری به صورت وبینار برگزار می گردد و ما کوشش کردیم محدودیت های ناشی از آن را در این زمینه تبدیل به فرصت کنیم. بر همین اساس، حضور اساتید بین المللی را در مقایسه با سال های گذشته که مشکلاتی در رفت و آمد و حضور آنها وجود داشت، افزایش دادیم.

وی با اشاره به اینکه شعار کنگره سال جاری درمان سرطان ورای محدودیت ها است، گفت: با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته داخلی و خارجی، در مورد موضوعاتی همچون سرطان های سینه، معده، رحم، سر و گردن، پروستات، تومور مغزی و لنفوم بحث و گفتگو می گردد. همچنین از آنجایی که پزشکان با چالش های اخلاقی در تصمیم گیری برای بیماران مبتلا به سرطان روبرو هستند، سال جاری میز گردی با موضوع اخلاق پزشکی در کنگره طرح می گردد. هدف از توجه به این موضوع این است که بهترین تصمیم برای بیمار و حمایت از خانواده او انجام گیرد.

دبیر اجرایی پنجمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی ایران با اشاره به اینکه سرطان معده کشنده ترین سرطان در کشور ما محسوب می گردد، گفت: بر همین اساس نیز در کنگره سال جاری به درمان سرطان معده به صورت مفصل می پردازیم.

این عضو هیئت علمی دانشگاه شهید صدوقی یزد درباره تأثیر همه گیری کرونا در تشخیص و درمان به موقع سرطان گفت: در ابتدای شیوع کرونا بیماران هراس و نگرانی زیادی برای مراجعه به پزشکان و مراکز درمانی داشتند؛ به طوری که با تأخیر تشخیص در مبتلایان جدید و قطع درمان در بیماران تحت درمان های ضدسرطان روبرو می شدیم؛ ولی به مرور این مشکل رفع شد و در حالی که در اوایل شیوع کرونا شاهد کاهش آمار مراجعه بیماران به مراکز درمانی بودیم، با گذشت زمان مراجعات به مراکز درمانی و پیگیری افراد در مورد بیماریشان تقریبا بیشتر شده است .

دکتر برومند گفت: انجمن رادیوتراپی و انکولوژی در ابتدای شیوع کرونا، تهیه گایدلاین کشوری درمان سرطان در همه گیری کرونا را مد نظر قرار داد و در همکاری با وزارت بهداشت، این موضوع به سرعت محقق شد. در حال حاضر نیز درمان و تشخیص بیماران مبتلا به سرطان به خوبی در حال اجرا است و می توان گفت که با تهیه این گایدلاین، همه گیری کرونا تنها بر درمان درصد اندکی از بیماران مبتلا به سرطان تأثیر گذاشت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 785

به "سرطان معده کشنده ترین سرطان در کشور، تهیه گایدلاین درمان سرطان در همه گیری کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرطان معده کشنده ترین سرطان در کشور، تهیه گایدلاین درمان سرطان در همه گیری کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید