خبر مهم وزیر آموزش و پرورش درباره استمرار تعطیلی یا بازگشایی مدارس

به گزارش مجله یافان، وزیر آموزش و پرورش از ثبت نام 3 میلیون و 800 هزار نفر از دانش آموزان و معلمان دوره ابتدایی تا کنون در شبکه آموزشی شاد خبر داد.

خبر مهم وزیر آموزش و پرورش درباره استمرار تعطیلی یا بازگشایی مدارس

از پروفایل اینستاگرام بهروز ازند دیدن نمایید.

به گزارش مجله یافان به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در نهصد و هفتاد و سومین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با بیان این که این جلسه با توجه به شرایط روز جامعه به صورت فوق العاده برگزار می شود و دستور کار آن در مورد تعیین تکلیف فعالیت های آموزشی و چگونگی برگزاری امتحانات و در ادامه جلسه گذشته است، اظهار کرد: در بین جلسه قبل و فعلی سامانه آموزشی دانش آموزان راه اندازی و معلمان و دانش آموزان مدارس دوره ابتدایی در این سامانه ثبت نام کردند و تا به امروز 3میلیون و 800هزار نفر ثبت نام کرده اند و 284هزار کلاس درس تشکیل شده است. همچنین 220هزار معلم در این شبکه ثبت نام کرده اند و عملیات آموزشی در برخی استان ها در حال برگزاری است .

وی افزود: ممکن است درصدی از دانش آموزان به دلایلی امکان اتصال به این شبکه را نداشته باشند که در مرحله دوم برای حل این موضوع اقدام خواهیم کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وزیر آموزش و پرورش در مورد استمرار تعطیلی یا بازگشایی فعالیت مدارس گفت: با ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شرایط بیماری در کشور و میزان لزوم پایبندی به رعایت سیاست فاصله گذاری اجتماعی که در جلسه هفته آینده ستاد ملی مبارزه با کرونا ارایه خواهد شد در مورد نحوه فعالیت مدارس تصمیم گیری می شود. البته آموزش مجازی به عنوان جایگزین رسمی آموزش حضوری در مدت تعطیلی مدارس با قوت و جدیت پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: تلاش های ارزشمند و متنوعی که در این مدت از سوی مدیران، معلمان مدارس و خانواده های محترم در ارایه آموزش های غیرحضوری انجام شده است به صورت منظم تر و سازمان یافته تر استمرار می یابد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 277

به "خبر مهم وزیر آموزش و پرورش درباره استمرار تعطیلی یا بازگشایی مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم وزیر آموزش و پرورش درباره استمرار تعطیلی یا بازگشایی مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید