خبرنگاران فعالیت قطارهای نوروزی اصفهان متوقف شد

به گزارش مجله یافان، اصفهان- خبرنگاران- مدیرکل راه آهن استان اصفهان از توقف فعالیت قطارهای مسافربری نوروزی اصفهان به دلیل شیوع بیماری کرونا اطلاع داد.

خبرنگاران فعالیت قطارهای نوروزی اصفهان متوقف شد

سیدرضا سادات حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار مجله یافان گفت: قبل از شیوع ویروس کرونا روزانه هشت رام قطار در جهت اصفهان به بندرعباس، تهران، مشهد و سیستان و بلوچستان فعالیت داشت که اکنون حجم مسافرت های ریلی از مبداء و مقصد اصفهان به صفر رسیده و هیچ قطاری از اصفهان حرکت نمی کند.

وی اعلام کرد: تمام بلیت های خریداری شده در طرح پیش فروش نوروزی توسط مسافران لغو شده و مبلغ آنها بطور کامل بازگردانده شده است.

مدیرکل راه آهن اصفهان با بیان اینکه آغاز مجدد این ترددها منوط به تصمیم گیری های بعدی ستاد مقابله با کرونا در استان است، ادامه داد: مسافرانی که از قبل نسبت به خرید بلیت قطار اقدام کردند؛ می توانند با مراجعه به مراکز تهیه بلیت، نسبت به دریافت بهای بلیت بدون کسر هزینه کنسلی اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه با وجود متضرر شدن راه آهن و شرکت های حمل و نقل از کاهش مسافر، اما از مردم تقاضا شده در خانه بمانند و از سفرهای غیرضروری بپرهیزند اظهار داشت: با توجه به اینکه شیوع بیماری کرونا اپیدمی شده و حفظ سلامت مردم بیش از هر چیزی اهمیت دارد، بنرهایی را برای مطلع سازی مسافران و پرهیز از سفرهای غیرضروری در ایستگاه های را آهن نصب شده است.

سادات حسینی به به ضدعفونی در ایستگاه های راه آهن، سالن های مسافری و کوپه قطارها اشاره نمود و اضافه نمود: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، هر روز ایستگاه های راه آهن اصفهان به طور کامل با محلول الکل، ضدعفونی می گردد.

وی با اشاره به برگزاری کلاس های آموزشی پیشگیری از کرونا و ارائه دستکش و ماسک به همه پرسنل راه آهن گفت: این آموزش ها شامل شناخت علائم و نشانه های بیماری کرونا، راه های پیشگیری و خودمراقبتی، راه های انتقال این بیماری، روش های صحیح استفاده از ماسک و دستکش است.

به گفته وی ژل های ضدعفونی در همه ایستگاه ها نصب شده و سالن قطار، داخل کوپه ها و بویژه دستگیره ها و مکان هایی که در معرض تماس دست مسافران قرار دارند بطور روزانه با مواد ضد عفونی نماینده گندزدایی می گردد.

وی پیش از این در مورد جابه جایی مسافر به وسیله قطار در استان گفته بود که نوروز سال گذشته 91 هزار نفر از مبداء و مقصد اصفهان با قطار جابه جا شدند که ضریب اشغال ظرفیت قطار این استان در نوروز نزدیک به 100 درصد بوده است.

راه آهن اصفهان از سال 1347 راه اندازی شد و رتبه اول در میزان جابه جایی بار را در کشور دارد و بخش زیادی از مواد اولیه شرکت های عظیم استان اصفهان از جمله ذوب آهن و فولاد به وسیله شبکه ریلی تامین می گردد.

راه آهن اصفهان دارای 681 کیلومتر و 677 متر خط اصلی، 188 کیلومتر خط مانوری و 66 کیلومتر خط صنعتی و تجاری ریلی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 226

به "خبرنگاران فعالیت قطارهای نوروزی اصفهان متوقف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فعالیت قطارهای نوروزی اصفهان متوقف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید