خبرنگاران بعضی مردم ویروس کرونا را شوخی گرفته اند

به گزارش مجله یافان، تهران - خبرنگاران - فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهرتهران گفت: عمده گلایه کادر درمانی نیز به این موضوع برمی شود که معتقد هستند بعضی مردم ویروس کرونا را شوخی گرفته اند. پرستاران، پزشکان نیز دچار فرسایش شدند چراکه هر روز تعداد بیمار بیشتری به مراکز درمانی مراجعه می نمایند.

خبرنگاران بعضی مردم ویروس کرونا را شوخی گرفته اند

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی با ابراز گلایه برای عدم رعایت نکاتی مانند ماندن در منزل و جدی دریافت توصیه های بهداشتی، گفت: این موضوع سبب افزایش بار زحمات کادر درمانی کشور شده است.

وی با تاکید بر اینکه کرونا یک سرماخوردگی ساده نیست و می تواند افراد زیادی را به کام مرگ بکشاند، گفت: متاسفانه همچنان بعضی از مردم و مسئولین موضوع کرونا را ساده گرفته اند، این سهل انگاری بسیار هولناک است که می تواند سبب تلف شدن عده ای گردد.

زالی ادامه داد: اگر می خواهیم نیروهای پزشکی و پرستاری بتوانند استراحت بهتری داشته باشند تا خدمات بهتری ارائه دهند باید بیمار دهی به بیمارستان را کم کنیم و جز در موارد ضروری از تردد در سطح شهر خودداری کنیم.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در ادامه به برگزاری جلسه مجدد با تیم اعزامی سازمان بهداشت جهانی اشاره نمود و اضافه نمود: این تیم در حال ارزیابی دقیق شرایط درمانی کشورمان هستند و امروز چندین واحد مراقبتی با حضور این دوستان آنالیز شد. این واحد های مراقبتی برای بیمارانی طراحی شده است که احتیاج به مراقبت بیمارستانی ندارند ولی بهتر است به جای منزل در این مراکز از آنها نگه داری گردد.

زالی ادامه داد: در ادامه بازدیدهای این هیئت اعزامی چند مرکز بهداشتی مورد بازدید نهاده شد. کاری اکنون به صورت فعال در حال اجرا آن هستیم این است که گروه های پر خطر جامعه که در سامانه سیب اطلاعاتشان ثبت شده است را آنالیز می کنیم تا شرایط آن ها را پس از شیوع کرونا بسنجیم و در صورتی که به بیماری مبتلا شده و اکنون بهبود یافته باشند انهارا مورد پیگیری قرار می دهیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 186

به "خبرنگاران بعضی مردم ویروس کرونا را شوخی گرفته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بعضی مردم ویروس کرونا را شوخی گرفته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید