تعبیر خواب تعقیب کردن - تعقیب شدن در خواب چه معنایی دارد؟

به گزارش مجله یافان، با تعبیر خواب تعقیب شدن، تعبیر خواب تعقیب شدن توسط مرد، تعبیر خواب تعقیب و گریز، تعبیر خواب دنبال شدن و دنبال کردن همراه ما باشید.

تعبیر خواب تعقیب کردن - تعقیب شدن در خواب چه معنایی دارد؟

سرویس سرگرمی - تعقیب شدن توسط حیوانات، تعقیب شدن توسط مرد در خواب زنان، فرار کردن، گریختن و ... از جمله رویاهای متداولی هستند که هر کس بسته به شرایط زندگیش می تواند آن را تجربه کند. در بیشتر مواقع رویای تعقیب شدن ناشی از اضطرابات روزانه و افکاری است که در شبانه روز ذهن ما را در احاطه خود دارند.

معمولا دیدن تعقیب شدن توسط حیوان یا فرد مهاجم در خواب بازتابی از خشم، ترس ها و حسادت درون تان است. این ها بخش هایی از شخصیت شما هستند که سعی دارید در عالم بیداری انکارشان کنید. تعقیب کردن در رویا در اصل فرار کردن از موضوع یا تهدیدی است که در ضمیر ناخودآگاه فرد رویابین است.

تعبیر خواب تعقیب شدن

براساس نوشته تونی کریسپ در کتاب فرهنگ تفسیر رویا مفهومی تعقیب کردن یا تعقیب شدن در خواب به صورت زیر است:

تعقیب: ما به معنای واقعی به دنبال چیزی هستیم که با افکار، احساسات، اعمال و بی عملی خود خلق نموده ایم. آنچه از آن پرهیز می کنیم (و در تعقیب ماست) از قبیل امیال جسمانی، احساس مسئولیت، بیان چیزی که در هنگام حضور در جمع واقعا در دل داریم، ترس از مرگ، احساس شکست، گناه، رنج عاطفی یا درد فقدان کسی. اما این تصویر می تواند خلاقیت، عشق، شور زندگی، ژرف ترین خرد و وحدت باشد. ما هرگز توان فرار از خویشتن را نداریم، بنابراین این احساسات تا زمانی که با آن ها روبرو شویم به تعقیب ما ادامه می دهند.

تعقیب کردن: آنچه در زندگی به دنبالش هستید، چیزی یا کسی که خواهانش هستید، پرخاشگری.

تعبیر خواب تعقیب شدن توسط حیوان

اگر حیوانی رویابین را تعقیب می کرد: شور و شوق فرد، خشم، احساسات طبیعی.

اگر چیزی یا موجودی سایه وار رویابین را تعقیب می کرد: معمولا به تجارب گذشته و آسیب های حاصل از ضربه های روحی اشاره دارد؛ آسیبی از دوران کودکی.

تعبیر خواب تعقیب شدن توسط مرد یا زن

اگر فردی از جنس مخالف رویابین را تعقیب می کرد: ترس از عشق یا رابطه؛ فرد از لحاظ روانی هنوز درگیر همان اضطراب های رابطه با جنس مخالف است.

  • خواب دیدن اینکه شما تعقیب می شوید بیانگر این است که شما از بعضی موضوعات در بیداری تان دوری نموده، خودداری می کنید. عملکردی که در خوابتان دارید مثالی ازین است که چگونه به فشار پاسخ می دهید و با ترس ها و استرس یا موقعیت های مختلف کنار می آیید. به جای رویارویی با موقعیت، شما تمایل دارید که فرار کنید و از موضوعاتی که در خصوصشان راحت نیستید، دوری نموده، خودداری کنید.
  • اگر در خواب دیدید مورد تعقیب قرار گرفته اید، شاید ذهن ناخودآگاهتان به این وسیله می خواهد احساس قربانی بودن در بیداری را بیان کند. مثلاً ممکن است شما درگیر رابطه ای باشید که احساس می کنید در آن هیچ قدرتی ندارید، یا فکر می کنید جامعه بر علیه شما قد علم نموده است. بچه هایی که در مدرسه مورد آزار و اذیت قرار می گیرند معمولاً خواب می بینند که کسی آن ها را تعقیب می نماید. این خواب بازتابی است از احساس ناتوانی و ضعف که در بیداری تجربه می گردد.
  • فرار کردن از دست کسی که در خواب به شما حمله می نماید ممکن است به سادگی نمایانگر ترس شما از مورد حمله واقع شدن باشد. این رویا، میان زنان نسبت به مردان رایج تر است، کسی که از نظر فیزیکی نسبت به محیط اطرافش،آسیب پذیر تر است. کاری که باید انجام دهید، این است که اخبار را روشن نموده و داستان هایی در خصوص خشونت و تجاوز جنسی بشنوید.
  • اگر در خواب ببینید که کسی یا چیزی شما را تعقیب می نماید، معنایش این است که شاید احتیاج دارید از مسئله ای در زندگی واقعی فرار کنید. مثلاً یک مسئولیت خیلی عظیم، یک بدهی بسیار کلان یا مراقبت از فردی بیمار. کسی که خواب تعقیب شدن می بیند شاید می خواهد از یک موضوع حساس در زندگی طفره برود، یا این که احتیاج دارد از خود دفاع کند، یا احساس نارضایتی دارد.

تعبیر خواب دنبال شدن

  • اگر کسی شما را در خواب دنبال می نماید، ممکن است به بسته بودن تفکر شما اشاره داشته باشد. شما از اینکه یک نقطه نظر خاص یا ایده خاص را تصدیق کنید خودداری می کنید و حتی نمی خواهید به هیچ کدام از نظر هایی که با شما متفاوت است گوش دهید
  • راه دیگر برای تحلیل این رویا که دنبال می شوید، این است که چگونه تعقیب کننده یا کسی که حمله می نماید، می تواند جنبه ای از خودتان باشد. شاید شما احساس خاص یا ویژگی های خاص خودتان را سرکوب نموده یا رد می کنید. خشم، حسادت، ترس و حتی عشق می تواند یک شکل تهدید آمیز در رویای شما باشد. و شما می توانید این احساسات را به صورت فردی ناشناس که دنبالتان می نماید نمایش دهید.
منبع: ستاره
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 631

به "تعبیر خواب تعقیب کردن - تعقیب شدن در خواب چه معنایی دارد؟" امتیاز دهید

50 کاربر به "تعبیر خواب تعقیب کردن - تعقیب شدن در خواب چه معنایی دارد؟" امتیاز داده اند | امتیاز: 3.6 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعبیر خواب تعقیب کردن - تعقیب شدن در خواب چه معنایی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید