تبدیل بی بی سی به رسانه بوریس جانسون ، مدیر بی بی سی استعفا می دهد

به گزارش مجله یافان، هم زمان با اعلام کناره گیری مدیرکل بی بی سی، مشاور ارشد بوریس جانسون درصدد تغییر سیاست های این شبکه و تبدیل آن به مدل رابطه فاکس نیوز و دونالد ترامپ است.

تبدیل بی بی سی به رسانه بوریس جانسون ، مدیر بی بی سی استعفا می دهد

به گزارش مجله یافان به نقل از ایرنا، اندیشکده منتصب به دومینیک کامینگ خواهان خاتمه دادن به شکل کنونی فعالیت های بی بی سی و گرایش بیشتر آن به اندیشه های دست راستی شده است.

کامینگ که از افراد بسیار نزدیک به جانسون به شمار می رود، پیشتر در کسوت ریاست همین اندیشکده موسوم به انجمن مرزهای جدید بر ضرورت تبدیل بی بی سی به شبکه ای مشابه فاکس نیوز تاکید نموده بود.

شماری از نمایندگان مجلس انگلیس دیروز سه شنبه اول بهمن با طرح اندیشکده کامینگ مخالفت نموده و تاکید کردند که این اقدام، گمانِ تغییر ساختار بی بی سی توسط دولت را تقویت می نماید.

  • آشنایی با احزاب سیاسی و مجلس بریتانیا

این تحولات در حالی صورت می گیرد که هم زمان با صدمین سالگرد تاسیس بی بی سی، تونی هال مدیرکل این شبکه پس از 7 سال بیان کرد که از مقام خود کناره گیری می نماید. او با صدور بیانیه ای بیان کرد، این تصمیم را از روی ناچاری گرفته است.

اندیشکده کامینگ تاکید دارد که در قالب جدید بی بی سی، ممنوعیت تبلیغات سیاسی باید حذف شده تا جریان ها و نحله های مختلف سیاسی به ویژه جریان دست راستی، ارتباط نزدیک تری با مردم برقرار نمایند.

او در عین حال پیشنهاد نموده که اعضای دولت باید از حضور در برنامه های شبکه پرطرفدار رادیویی بی بی سی4 پرهیز نمایند.

بن برادشاو وزیر پیشین فرهنگ انگلیس می گوید، کامینگ و نزدیکانش قصد دارند تا بی بی سی را به فاکس نیوز تبدیل نمایند؛ اما به گفته او این شبکه متعلق به مردم است و مایل نیستند که سرمایه آنها به افرادی همچون روپرت مورداک واگذار گردد.

کامینگ در سال 2013 میلادی در وبلاگ خود از شیوه پوشش جانبدارانه اخبار بی بی سی به نفع ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا انتقاد نموده بود. او آن موقع، خواهان راه اندازی پویشی شد که این شبکه به صدای جریان دست راستی تبدیل گردد.

  • مجله اتحادیه اروپا (EU)

بوریس جانسون از حدود یک ماه پیش که در انتخابات مجلسی انگلیس پیروزی خیره نماینده ای را کسب کرد، شتاب فزاینده ای را به دنباله روی و تطبیق سیاست های لندن با واشنگتن داده است.

او تا به امروز 4 گام شامل انعقاد قرارداد 4 میلیارد پوندی، برای واگذاری شرکت دفاعی انگلیس به آمریکا، منع قانون فیلمبرداری از داخل دادگاه های انگلیس به سبک ایالات متحده، پیشنهاد طرح جایگزین کردن برجام با توافق ترامپ و تحریم حزب الله لبنان به پیروزی از آمریکا را برداشته است.

با توجه به محبوبیت شبکه فاکس نیوز برای دونالد ترامپ، به نظر می رسد دولت کنونی لندن نیز میخواهد تا از برهه تغییر مدیریت بی بی سی برای منافع کاخ سفید بهره برداری کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 98

به "تبدیل بی بی سی به رسانه بوریس جانسون ، مدیر بی بی سی استعفا می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل بی بی سی به رسانه بوریس جانسون ، مدیر بی بی سی استعفا می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید