احیا و فعال سازی 157 معدن راکد از ابتدای امسال

به گزارش مجله یافان، رئیس هیات عامل ایمیدرو از احیای 157 معدن طی هشت ماه امسال در قالب طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک، خبر داد. غریب پور گفت: این تعداد معدن تا 20 آبان ماه احیا شده است.

احیا و فعال سازی 157 معدن راکد از ابتدای امسال

به گزارش خبرگزاری مجله یافان به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، خداداد غریب پور که به صورت ویدئوکنفرانس در جلسه پایش طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس صحبت می کرد، افزود: خوشبختانه به رغم همه گیری بیماری کرونا، این نهالی که در سال گذشته کاشته شد، امروزه ثمرات قابل توجهی داشته است و قابل مقایسه با سال قبل نیست.

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: برای سال جاری، احیای 200 معدن در برنامه ایمیدرو پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح (ابتدای سال 98) تا به امروز در مجموع 303 معدن در این طرح، احیا شده است، پیش بینی کرد که با به روز آوری آماراستان های مختلف، تعداد معادن احیا شده بیش از پیش افزایش خواهد یافت.

غریب پور، با یادآوری اینکه منافع طرح فوق متعلق به تمامی کشور است، گفت: با همکاری مجموعه ای از شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، بخش خصوصی، خانه معدن، اتاق بازرگانی و معاونت معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت، طرح در حال اجرا است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در ادامه گفت: اکنون همگرایی بیشتری برای توجه به زیرساخت های معادن احیا شده نیز داریم که این مهم با حضور همه اجزای این طرح، قابل تحقق است.

همکاری شرکت مس

وی در ادامه سخنانش به همکاری شرکت ملی صنایع مس در تامین اعتبار برای احیای معادن مس اشاره کرد و گفت: از محل 50 میلیارد تومانی که این شرکت برای طرح در نظر گرفته، اکنون با حمایت و ضمانت صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، نخستین مجموعه معدنی و فرآوری مس در آستانه جذب تسهیلات برای تامین زیرساخت برق و فعال شدن معادن اطراف واحدفرآوری است.

غریب پور ادامه داد: برای حوزه های سنگ آهن نیز شرکت های گل گهر، چادرملو و حتی فولاد مبارکه آماده همکاری هستند و حاصل آن انتفاع چندجانبه برای معادن، اشتغال و همچنین تامین مواد اولیه شرکت های بزرگ است.

از سوی دیگر سیدرضا بزرگی؛ مدیر اجرایی طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس، با ارایه جزئیات عملکرد این طرح، گفت: از ابتدای سال جاری، 701 معدن شناسایی و برای 223 معدن راهکار کلینیکی ارایه شده است. همچنین از 25 واحدی که سال جاری در برنامه فعال سازی معادن قرار دارند، 12 واحد وارد برنامه ریزی، صدور مجوز، اجرایی و یا تامین ظرفیت خالی از طریق طرح، شده اند.

در این جلسه ویدئوکنفرانسی وجیه ا… جعفری؛ مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، محمد رضا بهرامن؛ رییس خانه معدن، فرید دهقانی؛ مدیر عامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی حضور داشتند. جعفری گزارشی از اقدامات اجرا شده طرح در سطح استان ها، ارایه کرد. دهقانی نیز از آماده بودن ارایه تسهیلات به واحد فرآوری معدن مس با رکورد کوتاه ترین زمان ممکن، توضیحاتی ارایه کرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 663

به "احیا و فعال سازی 157 معدن راکد از ابتدای امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احیا و فعال سازی 157 معدن راکد از ابتدای امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید