احداث سلول دفن بهداشتی پسماند های پزشکی در مجتمع آرادکوه تا انتها سال

به گزارش مجله یافان، خبرگزاری خبرنگاران- مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران آخرین وضع پروژه های اجرایی در آرادکوه را تشریح و بر بهبود وضع محیط زیستی این مجتمع تاکید نمود .

احداث سلول دفن بهداشتی پسماند های پزشکی در مجتمع آرادکوه تا انتها سال

به گزارش خبرگزاری مجله یافان، صدرالدین علیپور با اشاره به بازدید های متعدد از پروژه های اولویت دار و اجرایی سازمان به منظور آنالیز میزان پیشرفت های کمی و کیفی و برطرف موانع و مسائل پیش رو گفت: یکی از فضا های بسیار مهم و مورد توجه در حوزه پسماند پایتخت، مجتمع آرادکوه است که به تازگی و با همراهی معاونین سازمان در جریان آخرین وضع اجرای پروژه های محیط زیستی در آن مکان قرار گرفتیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر در مجتمع آرادکوه پروژه هایی همچون احداث استخر ذخیره پساب، راه اندازی ایستگاه هواشناسی، ساخت سلول دفن بهداشتی پسماند های پزشکی و بیمارستانی، برق رسانی فشار قوی به خطوط پردازش، لوله کشی و لوله گذاری گاز شهری، فاز مطالعاتی شهرک صنفی پسماند و اورهال تاپ ترن ها در دست اجرا است .

علیپور با اشاره به اتمام پروژه بازسازی سایت هوادهی کمپوست به منظور کاهش بوی نامطبوع حاصل از شیرابه در فرایند فراوری کمپوست گفت: قریب به اتفاق پروژه هایی که در مجتمع آرادکوه اجرا می شوند با هدف بهبود وضع محیط زیستی این محدوده و کاهش مخاطرات در این زمینه است .

به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران؛ پروژه های استخر ذخیره پساب، لوله کشی گاز شهری، برق رسانی فشار قوی به خطوط پردازش و پالایش و اورهال پست ها و ترانس های برق داخلی و تجهیزات روشنایی مجتمع آرادکوه، اورهال تاپ ترن ها و سلول دفن بهداشتی پسماند های پزشکی و بیمارستانی تا خاتمه سال به اتمام می رسند .

علیپور در ادامه تاکید نمود: یکی از پروژه های مهمی که در حال حاضر در فاز مطالعاتی قرار گرفته است و با اتمام این فاز در امسال، از سال آینده وارد مرحله اجرا خواهیم شد، پروژه شهرک صنفی بازیافت است. در قالب این طرح قرار است افرادی را که به صورت غیرمجاز زباله تفکیک می نمایند در لوای اتحادیه در آن مکان جا دهیم و بتوانیم به صورت علمی بر کار آن ها نظارت کنیم. این پروژه با هدف افزایش کمی و کیفی تفکیک پسماند و کاهش عوارض جبران ناپذیر زباله گردی اجرا خواهد شد .

وی اعلام کرد: مسائل محیط زیستی تهران ریشه در عوامل مختلفی دارد، اما سازمان مدیریت پسماند در این دوره از مدیریت شهری کوشش می نماید تا با اجرای پروژه های پسماندی-محیط زیستی در آرادکوه، خلا های موجود در این زمینه را پر کند و در حد توان و وظیفه خود مانع از انتشار آلودگی گردد

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 624

به "احداث سلول دفن بهداشتی پسماند های پزشکی در مجتمع آرادکوه تا انتها سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث سلول دفن بهداشتی پسماند های پزشکی در مجتمع آرادکوه تا انتها سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید