500 هزار فرانک سوییس برای یاری به سیل زدگان جنوب ایران

به گزارش مجله یافان، صندوق پاسخگویی اضطراری فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر با درخواست جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای یاری اضطراری به استان های سیل زده در جنوب کشور موافقت کرد.

500 هزار فرانک سوییس برای یاری به سیل زدگان جنوب ایران

به گزارش ایسنا، حسن اسفندیار مدیر کل عملیات بین المللی و برنامه های بشردوستانه جمعیت هلال احمر با اعلام این خبر گفت: صندوق پاسخگویی اضطراری (DREF) با درخواست فوری جمعیت های ملی برای یاری به آسیب دیدگان از سوانح و بلایا پس از آنالیز و بر اساس سابقه و تعامل سازنده آن جمعیت با فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر، یاری هایی را به طور سریع پرداخت می نماید.

و اکنون این صندوق پذیرفته است 500 هزار فرانک سوییس را برای یاری به 13 هزار و 750 نفر از سیل زدگان در اختیار جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران قرار دهد.

اسفندیار اضافه کرد: این یاری ها صرفا در اختیار سیل زدگان دی ماه جاری در جنوب فارس، بلوچستان، جنوب کرمان و هرمزگان قرار خواهد گرفت و تنها در قالب کالا های معیشتی، امدادی و بهداشتی توزیع می گردد.

بر اساس گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر؛ مدیرکل عملیات بین المللی و برنامه های بشردوستانه جمعیت هلال احمر تاکید نمود:

تعامل نزدیک با سازمان های بین المللی همانند فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، می تواند رسیدگی اضطراری به آسیب دیدگان از حوادث طبیعی را تسریع و تقویت کند.

منبع: فرارو
انتشار: 12 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1401 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1372

به "500 هزار فرانک سوییس برای یاری به سیل زدگان جنوب ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "500 هزار فرانک سوییس برای یاری به سیل زدگان جنوب ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید