15 نکته ای که قبل از تجربه هیدس 2 باید بدانید

به گزارش مجله یافان، جدیدترین بازی استودیوی سوپرجاینت گیمز (Supergiant Games)، هیدس 2، اخیرا به صورت دسترسی زودهنگام در اختیار بازیکنان قرار گرفته است. این بازی بازیکنان را به سفری به اعماق دنیایی در میان دنیا زیرین و سطح می برد و آن ها در نقش شخصیتی به نام ملینو (Melinoe) قرار خواهد داد. از آنجایی که برای کسانی که با سبک روگ لایک آشنایی ندارند، این بازی می تواند چالش برانگیز باشد و با لحظات سختی روبرو شوند. بنابراین در این مقاله به 15 نکته مهمی که قبل از تجربه هیدس 2 باید بدانید، خواهیم پرداخت.

15 نکته ای که قبل از تجربه هیدس 2 باید بدانید

15. اهمیت سلامتی

شاید بتوان گفت که مهم ترین نکته هیدس 2 این است که ملینو را در شرایط خوبی نگه دارید. سلامت شخصیت شما در واقع تعیین می نماید که چقدر می توانید در اعماق تاریک منطقه ها بازی زنده بمانید. پس از اتمام، به Crossroads یعنی هاب اصلی بازی باز خواهید گشت تا بازی را مجددا آغاز کنید. البته چند راه برای درمان ملینو یا افزایش حداکثر HP او وجود دارد. این موارد شامل کسب قلب سنتور به عنوان پاداش، خوردن تنقلات و نوشیدن از فواره ها پس از شکست دادن باس منطقه است. از طرفی شما می توانید با پیشرفت در بازی حداکثر مقدار سلامتی خود را افزایش دهید.

14. صحبت با همه

در حین پرسه زدن در بازی، با شخصیت های جالب زیادی مانند نمسیس، ادیسه، خدایان المپیا و حتی بعضی افراد که فقط در سیاه چاله هایی خاص ظاهر می شوند، روبرو خواهید شد. بهتر است مطمئن شوید که با آن ها صحبت می کنید زیرا انجام این کار به شما یاری می نماید تا در خصوص داستان این دنباله بیشتر اطلاعات کسب کنید و در عین حال روایت را برای تعاملات بعدی نیز پیش ببرید.

13. آشنایی با نمادها

همانطور که در منطقه ها متعدد بازی قدم می زنید، هنگام انتخاب مسیر، پاداش های زیادی خواهید دید. در بیشتر مواقع، این موارد تنها زمانی قابل دستیابی هستند که یک دشمن خاص را در آن بخش از بین برده باشید. به این ترتیب، ایده خوبی است که در نظر بگیرید که کدام یک از این پاداش ها را باید انتخاب کنید. در اینجا چند نمونه از این موراد و نماد های مربوط به آن ها آورده شده است.

 • قلب های سانتر (Centaurs Hearts): این آیتم حداکثر مقدار سلامتی را افزایش می دهد و نماد آن قلبی با طرح سه شاخ پوزئیدون است.
 • فلاسک جادویی (Magick Flask): این آیتم حداکثر مانای شما را افزایش می دهد و نماد آن یک بطری دایره ای با طرح ستاره پنج پر است.
 • اوبول (Obol): اوبول ها سکه هایی هستند که برای خرید آیتم های مختلف استفاده می شوند و مانند یک سکه طلا با نقاشی ساعت شنی هستند.
 • فروشگاه شارون (Charons Shop): این فروشگاه آیتم هایی برای فروش داد و نماد آن یک کیسه با جمجمه است.
 • موهبت خدا (God Boon): این آیتم توانایی های مختلفی را بر اساس خدایی که موهبت را فراهم می نماید، اعطا می نماید. نماد های این آیتم برای آفرودیت، قلب صورتی، آپولو، خورشید طلایی، آشوب، کریستال بنفش، دمتر، گندم آبی روشن، هفائستوس، انبر آهنگری، هرا، طرح آنخ فیروزه ای، هرمس، بال، هستیا، گلوله آتشین، پوزئیدون، سه شاخ آبی و سبز)، سلن، هلال ماه و زئوس، رعد طلایی است.
 • ارتقاها: Pom of Power توانایی های شما را افزایش می دهد و Daedalus Hammer جنبه های خاصی از حملات مبتنی بر سلاح شما را بهبود می بخشد.
 • منابع: از منابع برای باز کردن قفل های دائمی مختلف در Crossroads استفاده می گردد. نماد این منابع برای خاکستر، یک توف خاکستری، Psyche، اسلایم سبز و استخوان، استخوانی بنفش است. البته چندین ماده دیگر نیز وجود دارند که بعضا به وسیله باس ها رها می شوند.
 • برخورد های خاص: همانطور که گفته شد، بهتر است با شخصیت های منحصر به فرد و ساکنان سیاه چاله ها آشنا شوید. نماد آن دو دست با حباب گفتار است.
 • باس ها: منطقه ها مربوط به باس ها معمولا دری با نماد جمجمه سفید دارند.

12. درهای مهر و موم شده

بعضی از سیاه چاله ها با جوایزی که می توانید به راحتی آن ها را بگیرید، ممکن است در هایی نیز داشته باشند که مهر و موم شده باشد. تعامل با این ها باعث ایجاد نبرد های اضافی علیه گروه های دشمن می گردد. در نتیجه قبل از اینکه تعاملی داشته باشید، به این فکر کنید که آیا واقعا می خواهید این اتفاق بیفتد یا نه. البته این نبردها بدون پاداش هم نیستند.

11. اهمیت موهبت ها (God Boons)

یکی از مهم ترین نکات هیدس 2 این است که مراقب مهارت هایی باشید که خدایان به ملینو داده اند. به طور کلی، مهارت ها (Skills) جایگزین اقدامات اساسی مانند حمله، حرکات ویژه، دش و غیره می گردد. بعلاوه توانایی های پسیو (Passive) نیز وجود دارند که پاداش هایی را ارائه می دهند. از طرفی آنچه در مجموعه انتخاب می بینید نیز تصادفی است و بعلاوه می توان یک موهبت خاص را با چیز دیگری جایگزین کرد. هرچند مورد مهم این است که به هم افزایی های بالقوه یا همان سینرژی ها در بین این توانایی ها فکر کنید تا یک بیلد مناسب برای خود پیدا کنید. به عنوان مثال، یک شخصیت تقویت شده به وسیله دمتر می تواند دشمنان را منجمد کند. البته می توانید به توضیحات موهبت ها نگاه کنید تا پرک هایی را که در آن دور از بازی بدست آورده اید، ببینید.

در این میارد دو مورد خاص وجود دارد که قابل ذکر است. مورد اول Duo Boons است. در واقع پس از بدست آوردن قدرت از دو خدای مختلف، این احتمال وجود دارد که موهبت بعدی نوعی موهبت دوگانه باشد. یکی از نمونه ها Chain Reaction است که ترکیبی از موهبت های هستیا و هفاستئوس است. مورد بعدی Infusion است. هنگامی که قفل Divination of the Elements را از Cauldron Incantation باز کردید، می توانید تغییراتی روی موهبت ها ایجاد کنید. به عنوان مثال، یک Infusion به نام Slow Cooker وجود دارد که قدرت حملات شما را برای هر موهبت آتشی که پیدا نموده اید، افزایش می دهد.

10. دش کردن (Dashing)

حرکت دش ملینو یک عمل بسیار مهم در حین مبارزه است. هنگامی که ملینو دش می نماید، برای مدتی بسیار کوتاه از حمله های دشمنان در امان می ماند. بعضی موهبت ها باعث می شوند که عمل دش کردن مزایایی نظیر دور کردن دشمنان از خود و غیره با به همراه داشته باشد.

9. آماده سازی Cast

حرکت Cast باعث می گردد که ملینو نوعی دایره در محل خود ایجاد کند. این باعث بی حرکت کردن دشمنانی می گردد که از محدوده اثر آن عبور می نمایند و زمانی که چندین دشمن شما را تعقیب می نمایند، بسیار ارزشمند است. از آنجایی که پس از پاکسازی گروه اولیه، دشمنان تازه ظاهر می شوند، اغلب ایده خوبی است که طلسم خود را از قبل آماده کنید و آن را در حالی که دشمنان در حال اسپاون شدن هستند، رها کنید.

8. حرکات اومگا

توانایی های اومگا از جادوی شما یا همان مانا استفاده می نمایند و در واقع نسخه های قوی تری از حرکات شما هستند. آن ها را می توان با نگه داشتن دکمه مربوطه فعال کرد. قابلیت های اومگا حداقل چند ثانیه طول می کشد تا کاملا شارژ شده و بتوانید آن ها را آزاد کنید. نکته خوب ماجرا این است که کارت Sorceress Arcana نوعی پسیو اعطا می نماید که در زمانی که شما در حال اجرا حرکت هستید، سرعت دشمنان را کاهش می دهد. ترکیب حرکات منظم خود با توانایی های اومگا نیز ایده ای قابل اجرا است. به عنوان مثال پیاده سازی کست با اوگا با اینکه سرعت دشمنان را کاهش می دهد، اما پس از اتمام اثر نیز آسیب زیادی به آن ها وارد می نماید.

7. آنالیز ارتقاها در Incantation Cauldron

دیگ طلسم (The Incantation Cauldron) در هاب اصلی بازی، مزایای بلندمدتی را نه تنها برای دور فعلی بازی، بلکه برای کل دورهای بازی شما فراهم می نماید. این طلسم ها اغلب به منابع مختلفی احتیاج دارند، مانند منابعی که قبلا ذکر شد و بعلاوه منابعی که از ابزار ها بدست می آیند یا به وسیله باس ها ر ها می شوند. طلسم ها ممکن است باعث ظاهر شدن شخصیت های تازه شوند مانند Wretched Broker که اقلام با ارزش را می فروشد. دیگران به شما یاری می نمایند منابع بیشتری را پیدا کنید و حتی بعضی از آن ها عملکرد های ویژه ای را ارائه می دهند که در حین کاوش در اتاق های سیاه چاله ها فعال می شوند.

6. کارت های آرکانا

کارت های آرکانا (Arcana) تا حدودی شبیه آینه شب زاگرئوس از بازی اول هستند. باز کردن قفل کارت ها به مقادیر تعیینی خاکستر احتیاج دارد. کارت های فعال شده پرک های پسیوی ارائه می دهند که بر شخصیت شما تاثیر می گذارد. هر کارت مقدار تعیینی از Grasp احتیاج دارد و اگر چیز دیگری را ترجیح می دهید، می توانید پرکی را که به آن احتیاج ندارید، غیرفعال کنید. شما به طور پیش فرض به 10 مورد از Grasp محدود شده اید، اما این قابل افزایش است.

5. دریافت سلاح ها و ابزارهای تازه

با جمع آوری منابع بیشتر، مانند انواع مختلف مواد معدنی، می توانید قفل سلاح ها و ابزار های تازه را باز کنید.

 • ابزارها برای جمع آوری مواد مختلف در سیاه چاله ها استفاده می شوند. به عنوان مثال می توان از بیل نقره ای برای دریافت دانه ها یا میله ماهیگیری برای شکار موجودات آبزی اشاره نمود.
 • در خصوص سلاح ها، شما به طور پیش فرض فقط Witchs Staff را دارید و در ادامه می توانید Sister Blades ،Umbral Flames و Moonstone Axe را بخرید. توجه داشته باشید که برای هر دور از بازی، به یک سلاح و یک ابزار محدود هستید.

4. ذخیره طلا

هر از گاهی ممکن است نمادی از یک کیسه با جمجمه را ببینید. این شما را به اتاقی راهنمایی می نماید که در آن شارون را خواهید یافت. شارون معمولا سه آیتم را می فروشد که می توان آن ها را به وسیله اوبول ها یا همان سکه های طلا خریداری کرد. بنابراین مطمئن شوید که به مقدار کافی در طول راه از آن ها جمع آوری نموده تا بتوانید آنچه را که احتیاج دارید، بخرید.

3. نکتار

شهداب یا نکتار (Nectar) یک آیتم خاص است که می توانید در طول سفر خود بدست آورید و علت ارزشمند بودن آن این است که می توان آن را به عنوان هدیه به شخصیت های برجسته دیگر مانند نمسیس، اودیسه، المپیایی ها و غیره هدیه داد. شخصیت هایی که نکتار دریافت می نمایند، Keepsake خود را به شما می دهند. این آیتم ها دارای تاثیرات منحصر به فردی هستند که می توان با تکمیل نبردها، آن ها را تقویت کرد. از طرفی با نکتار، همانطور که سطح رابطه خود را با یک شخصیت افزایش می دهید، گزینه های عاشقانه خاصی ممکن است باز شوند.

2. نبرد با غولآخرها

هر منطقه ای که در هیدس 2 از آن عبور می کنید، در انتهای آن یک غولآخر یا باس دارد که با نماد جمجمه یا سایر نماد های قابل توجه تعیین می گردد. باس ها به دو دسته فرعی و اصلی تقسیم می شوند. باس های فرعی دشمنان پیشرفته ای هستند که احتمالا در هر منطقه با حداقل یکی از آن ها پس از پاکسازی چند اتاق روبرو خواهید شد. از طرفی باس های اصلی قهرمانانی هستند که از خروجی منطقه محافظت می نمایند و شکست آن ها به شما امکان می دهد تا به مرحله بعدی بروید.

1. مرگ

هیدس 2 یک بازی روگ لایک است و این بدان معناست که مرگ و میر در آن بدیهی ترین چیز است. وقتی ملینو بمیرد، در Crossroads اسپاون می گردد. در این فرآیند شما تمام موهبت ها، سکه های طلا و ارتقا های موقت را از دست خواهید داد. با این حال، شما بازی را از ابتدا آغاز نمی کنید زیرا هر موادی که جمع آوری نموده اید، می تواند برای ارتقای آکارنا، پاداش های Incantation، باز کردن قفل سلاح، ابزار و خرید آیتم استفاده گردد. از طرفی هر بار که از Crossroads بازدید می کنید، NPC های مختلف ممکن است که گزینه های گفت وگو بیشتری داشته باشند. بعلاوه بعضی از رویداد های کلیدی مانند فلش بک نیز ممکن است رخ دهد. در نهایت دور تازه شما ممکن است شما را با شخصیت های تازه آشنا کند.

هیدس 2 در حال حاضر روی رایانه های شخصی در دسترس است. البته بهتر است بدانید که بازی هنوز در حالت دسترسی زودهنگام است، به این معنی که بعضی از مکانیک ها و ویژگی های آن ممکن است در آینده تغییر نمایند.

منبع: GameSpot

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 26 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1403 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1651

به "15 نکته ای که قبل از تجربه هیدس 2 باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 نکته ای که قبل از تجربه هیدس 2 باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید