گروه حامی مسلمانان از فیس بوک شکایت کرد

به گزارش مجله یافان به نقل از رویترز، گروه مدافعان مسلمان(Muslim Advocates) روز گذشته از فیس بوک و مدیران ارشد آن شکایت کرده است زیرا این پلتفرم با ادعای نادرست درباره حذف محتوای ناقض قوانین خود، نمایندگان کنگره و دیگران را گمراه کرده است.

گروه حامی مسلمانان از فیس بوک شکایت کرد

در این شکایت اعلام شده فیس بوک به طور مداوم در حذف محتوای ناقض قوانین شکست خورده است، از جمله حذف گروه ها و صفحاتی که سازمان ها و کارشناسان حامی حقوق شهروندی درباره آنها هشدار داده بودند.

در این شکایت نامه اشاره شده این موارد شامل صفحات و گروه هایی با نام هایی است که به مسلمانان توهین کرده و خواستار اتحاد علیه مسلمان یا از بین بردن اسلام شده اند.

شکایت مذکور در ایالت واشنگتن ثبت شده و ادعا می کند مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی، شریل سندبرگ مدیر عملیاتی ارشد و همچنین مدیران ارشد دیگر پلتفرم با بیانیه خود درباره حذف محتوای خلاف قوانین خود، قانون حمایت از مصرف کننده این ایالت را زیرپا گذاشته اند.

در این شکایت از قاضی خواسته شده تا اعلام شود بیانیه مدیران ارشد اجرایی فیس بوک قانون حمایت از مصرف کننده و ایالت واشنگتن را زیر پا گذاشته و خواستار غرامتی شده است.

این گروه یک سازمان غیرانتفاعی در واشنگتن است. پلتفرم های اجتماعی از مدت ها قبل به دلیل شیوه های مدیریت نفرت پراکنِی، محتوای خشونت آمیز و سو استفاده تحت تحقیقات و بررسی های دقیق قرار دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 917

به "گروه حامی مسلمانان از فیس بوک شکایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه حامی مسلمانان از فیس بوک شکایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید