هوش مصنوعی فیس بوک سیاه پوستان را به نام میمون دسته بندی کرد

به گزارش مجله یافان به نقل از انگجت، کاربرانی که در روزهای اخیر یک فایل ویدئویی را در سایت دیلی میل مشاهده کرده بودند بعد از مشاهده بخش ابتدایی این ویدئو با پیام روبرو روبرو می شدند: آیا دوست دارید به تماشای ویدئوهایی در مورد نخستی سانان ادامه دهید؟ نخستی سانان یا primate ها، یکی از انواع پستانداران هستند که شامل تمامی انواع میمون ها، میمون های انسان نما و انسان های خردمند هستند.

هوش مصنوعی فیس بوک سیاه پوستان را به نام میمون دسته بندی کرد

فیس بوک این رویداد را یک خطای غیرقابل پذیرش اعلام کرده و قابلیت ارائه توصیه هوش مصنوعی خود را که موجب انتشار پیام مذکور شده، از کار انداخته است. این شرکت می گوید در حال بررسی عامل وقوع این مشکل است تا از وقوع خطاهای مشابه از این دست جلوگیری کند.

سخنگوی فیس بوک در این مورد گفته است: هوش مصنوعی فیس بوک در حال ارتقا است. اما ما می دانیم که این فناوری کامل نیست. ما از هر کسی که این توصیه توهین آمیز را مشاهده کرده عذرخواهی می کنیم.

خطاهای مکرر سیستم های هوش مصنوعی فیس بوک و گوگل در زمینه شناسایی دقیق افراد سیاه پوست و زنان تا به حال بارها خبرساز شده است.

علت آن است که این دو شرکت و شرکت های فناوری آمریکایی مشابه برای طراحی و تکمیل سیستم های هوش مصنوعی خود بیشتر از مردان سفید پوست استفاده می کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1124

به "هوش مصنوعی فیس بوک سیاه پوستان را به نام میمون دسته بندی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی فیس بوک سیاه پوستان را به نام میمون دسته بندی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید