کنگره جهانی موبایل از امروز آغاز به کار می کند

به گزارش مجله یافان به نقل از رویترز، امروز کنگره جهانی موبایل در بارسلونا اسپانیا بطور حضوری برگزاری می شود. در این میان شرکت های کوچک و بزرگ صنعت ارتباطات موبایل در نمایشگاه حاضر شده اند. البته شرکت کنندگان باید تست منفی کووید 19 را ارائه کنند، از ماسک طبی FFP2 استفاده کنند و یک نشان دیجیتالی برای ردیابی تماس هم همراه داشته باشند.

کنگره جهانی موبایل از امروز آغاز به کار می کند

بیش از 30 هزار بازدیدکننده از 143 کشور جهان در این رویداد 3 روزه شرکت می کنند. آنها برای ورود به نمایشگاه باید از یک منطقه عظیم تست کرونا مجهز به 80 اتاقک عبور کنند.

هرچند مقدار حاضران در نمایشگاه امسال بسیار کمتر از بازدیدکنندگان سال های گذشته (بیش از 100 هزار نفر) است، اما همین تعداد هم مشوقی برای برگزارکنندگان آن به تعداد میرود. سازمان برگزار کننده این رویداد یا GSMA مجبور شد کنگره جهانی موبایل در 2020 میلادی را به دلیل شیوع فراگیر کووید 19 تعطیل کند و حتی بیم آن داشت که برای مراسم امسال هم عده کمی حضور یابند.

متز گرنیرد مدیر عامل GSMA در این باره می گوید: عظیمترین نگرانی ام آن بود که شرکت کنندگان در نمایشگاه اعلام کنند ما شرکت نمی کنیم، اما این اتفاق نیفتاد.

این درحالی است که GSMA به دلیل لغو مراسم در 2020 میلادی با خسارت سنگینی روبرو شد و 40 درصد کارمندانش را اخراج کرد.

شرکت های عظیمی مانند تلفونیکا، اورنج، لنوو و ودافون در کنگره جهانی موبایل امسال شرکت کرده اند. اما از سوی دیگر شرکت هایی مانند اریکسون، نوکیا و سامسونگ در آن حضور ندارند.

دست اندرکاران صنعت موبایل امیدوارند این رویداد که اکنون بخشی از آن فیزیکی، بخشی مجازی است، طرحی برای گردهمایی های تجاری در آینده فراهم کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1047

به "کنگره جهانی موبایل از امروز آغاز به کار می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره جهانی موبایل از امروز آغاز به کار می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید