کنکور 1400 در تاریخ مقرر برگزار می گردد ، آزمون کارشناسی ارشد خرداد برگزار نخواهد شد

به گزارش مجله یافان، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بر اساس تصمیم کمیته کارشناسی ستاد کرونا، زمان برگزاری کنکور تغییر نخواهد داشت.

کنکور 1400 در تاریخ مقرر برگزار می گردد ، آزمون کارشناسی ارشد خرداد برگزار نخواهد شد

به گزارش مجله یافان، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در تبادل نظر با فارس درباره برگزاری آزمون ها گفت: آزمون ها را باید به دسته های آزمون های پایه نهم، دوازدهم، کنکور سراسری و سایر آزمون ها از قبیل آزمون کارشناسی ارشد و آزمون های وزارت بهداشت تقسیم بندی کرد. در جلسات کارشناسی مقرر شد هیچ آزمونی از قبیل کارشناسی ارشد در خرداد ماه برگزار نگردد که این موضوع باید شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب گردد و اطلاع رسانی در این زمینه صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه در زمینه برگزاری کنکور سال گذشته تجربه موفقی داشتیم، گفت: پروتکل ها سال گذشته بسیار دقیق رعایت شد و قبل از آن همه ورودی ها را با بانک اطلاعاتی چک کردیم و افراد کرونا مثبت جدا شدند و حتی از افرادی که در بیمارستان بستری بودند همانجا از آنها کنکور گرفته شد.

رئیسی با بیان اینکه سال گذشته موارد ابتلا به کرونا بسیار ناچیز بوده و حتی از نرم ابتلا به جامعه کمتر بوده است شرح داد: در جلسات کارشناسی ستاد کرونا مقرر شد زمان برگزاری کنکور تغییر نکند و تصمیم بر این شد با فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل بهداشتی کنکور در زمان مقرر برگزار گردد. همچنین شرایط سلامت افرادی که می خواهند در کنکور سراسری شرکت نمایند به وسیله سامانه وزارت بهداشت استعلام خواهد شد، تا در صورت مثبت بودن فرد، فضای جداگانه آزمون برای آنها در نظر گرفته می گردد.

وی با بیان اینکه تمام آزمایشگاه های کشور به سامانه وزارت بهداشت متصل هستند اضافه کرد: می توانیم از این طریق افرادی که تا 14 روز قبل تست کرونا داشته اند را شناسایی کنیم و تصمیم نهایی در این زمینه روز شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته خواهد شد.

رئیسی در پاسخ به این پرسش که اگر فردی به دلیل ابتلا به کرونا در آی سی یو بستری شده باشد برای شرکت در کنکور باید چه اقدامی انجام دهد گفت: این موارد جزو استثناها هستند و هرساله افرادی هستند که به دلیل بیماری یا حادثه توانایی شرکت در کنکور را ندارد با این حال زمینه برگزاری کنکور برای افراد کرونا مثبت در بیمارستان یا مکانی مجزا فراهم خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 973

به "کنکور 1400 در تاریخ مقرر برگزار می گردد ، آزمون کارشناسی ارشد خرداد برگزار نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنکور 1400 در تاریخ مقرر برگزار می گردد ، آزمون کارشناسی ارشد خرداد برگزار نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید