کسری بودجه آمریکا به 3 تریلیون دلار رسید

به گزارش مجله یافان، کسری بودجه دولت آمریکا با رسیدن به سه تریلیون دلار به بالاترین میزان در تاریخ این کشور رسیده است.

کسری بودجه آمریکا به 3 تریلیون دلار رسید

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش بی بی سی، وزارت دارایی آمریکا گفته است دولت در 11 ماه اول سال جاری اقتصادی 6 تریلیون دلار هزینه کرده که دو تریلیون دلار آن برای مقابله با بحران کرونای 2019 بوده است. دولت آمریکا سه تریلیون دلار درآمد اقتصادیاتی داشته است.

کسری بودجه فعلی دو برابر بالاترین میزان کسری بودجه ثبت شده آمریکا در سال 2009 است.

در آن زمان در پی بحران بازار مسکن آمریکا در رکود اقتصادی بود.

حتی بدون همه گیری ویروس کرونا نیز دولت دونالد ترامپ سال جاری را با بیش از یک تریلیون دلار کسری بودجه به پایان می رساند که حتی در آمریکا رقم بسکمک بالایی محسوب میشود.

بودجه و هزینه کرد تصویب شده توسط کنگره برای مقابله با ویروس کرونا و کمک به تجارت ها و خانواده های آمریکایی این میزان را سه برابر کرده است.

دفتر بودجه کنگره اخیرا این میزان کسری بودجه را برای سال اقتصادی جاری پیش بینی کرده بود و گفته بود احتمالا مجموع بدهی های آمریکا از 26 تریلیون دلار فراتر خواهد رفت.

جرومی پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا در ماه ژوئن به اعضای کنگره این کشور گفت که فرایند هزینه های دولت به این شکل قابل دوام نخواهد بود، اما افزود کاهش کسر بودجه با توجه به وضع اقتصاد کشور نباید به اولویت تبدیل شود.

اقتصاد آمریکا در سه ماهه آوریل تا ژوئن 30 درصد انقباض داشته که بدترین انقباض اقتصادی فصلی در تاریخ این کشور است.

داده های اقتصادی حاکی از ادامه فرایند بیکاری و برچیده شدن تجارت ها در آمریکا ادامه دارد.

وزارت کار آمریکا این هفته اعلام نمود که نزدیک به 30 میلیون نفر دراین کشور، 20% از نیروی کار آمریکا، از نوعی حق بیمه بیکاری استفاده می کنند.

با این همه بسکمک از محافظه کاران در واشنگتن علاقه ای به هزینه بیشتر ندارند. آن ها طرح کمک 300 میلیارد دلاری خود را برای مقابله با تبعات اقتصادی همه گیری کرونا پیش گذاشتند، اما با مخالفت دموکرات ها که به دنبال کمک 3 تریلیون دلاری برای رسیدن به همین هدف هستند این طرح به جایی نرسید.

منبع: فرارو
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 565

به "کسری بودجه آمریکا به 3 تریلیون دلار رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسری بودجه آمریکا به 3 تریلیون دلار رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید