کره شمالی دوباره خواهان خوداتکایی برای مقابله با تحریم ها شد

به گزارش مجله یافان، کره شمالی امروز (یکشنبه) با اعلام اینکه دیگر منتظر برداشته شدن تحریم های بین المللی نخواهد ماند، خواهان تدابیر خوداتکایی برای غلبه بر این اوضاع شد.

کره شمالی دوباره خواهان خوداتکایی برای مقابله با تحریم ها شد

به گزارش مجله یافان، رودونگ سینمون، روزنامه رسمی حزب حاکم کارگران کره شمالی در سرمقاله ای نوشت، پیونگ یانگ باید استراتژی پیشرفت رو به جلو را طبق پیشنهاد کیم جونگ اون به کار ببندد.

در این مطلب تاکید شد: اکنون که قصد واقعی ایالات متحده را می دانیم، تردیدی نداریم که آن ها در لغو تحریم ها هم استثنا قائل نمی گردد.

به نقل از خبرگزاری یونهاپ، این گزارش به دنبال نشست چهار روزه حزب کارگران در پیونگ یانگ منتشر می گردد که اواخر دسامبر 2019 به ریاست کیم جونگ اون برگزار گردید. کیم در جریان این نشست گفت، دلیلی ادامه پایبندی به تعلیق آزمایش های موشکی و هسته ای نمی بیند و هشدار داد یک سلاح استراتژیک جدید به دنیا نشان داده خواهد شد.

کیم جونگ اون همچنین بر اهمیت پیگیری قابلیت های دفاع ملی قدرتمند و خود اتکایی برای غلبه بر موانعی که این کشور با آن ها روبروست، تاکید نمود. رسانه دولتی کره شمالی از آن موقع با انتشار مطالب متعددی از مردم خواسته است تا آنچه در آن نشست به بحث گذاشته شد، اجرایی نمایند.

روزنامه رودونگ سینمون، ایالات متحده را به اجرای مانورهای نظامی مشترک با کره جنوبی و حفظ تحریم ها علیه پیونگ یانگ، به رغم امتیازات انحصاری آن متهم کرد؛ امتیازاتی نظیر تعلیق پرتاب موشک های بالستیک قاره پیما و انهدام سایت پرتاب موشک دونگچانگ-ری در ساحل شمال غربی کره شمالی.

کره شمالی تاکید دارد، از آنجایی که نیت اصلی آمریکا این است که این کشور را با حفظ تحریم ها به تدریج تضعیف کند، باید با ادامه پروژه توسعه تسلیحات استراتژیک از ایمنی و حق حاکمیت این کشور اطمینان حاصل کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 65

به "کره شمالی دوباره خواهان خوداتکایی برای مقابله با تحریم ها شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی دوباره خواهان خوداتکایی برای مقابله با تحریم ها شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید