کانترپانچ آنالیز کرد؛ چگونه ترامپ 220 هزار آمریکایی را به کشتن داد؟

به گزارش مجله یافان، نویسنده آمریکایی در کتاب خود با اشاره به سوءمدیریت ترامپ، او را مسئول مرگ بیش از 220 هزار آمریکایی بیان کرد.

کانترپانچ آنالیز کرد؛ چگونه ترامپ 220 هزار آمریکایی را به کشتن داد؟

به گزارش گروه بین الملل مجله یافان، تی جی کولز، نویسنده آمریکایی در یادداشتی که در پایگاه خبری-تحلیلی کانترپانچ منتشر نموده، به کتاب تازه منتشر شده خود درباره عملکرد ترامپ پرداخته است.

نویسنده در این ارتباط با اشاره به کتاب جدیدش با عنوان سرمایه داری و کرونا ویروس: چگونه طمع ساختاری یک بحران را به فاجعه تبدیل کرد؟ گفته است که به اعتقاد او نئولیبرالیسم طی شش مرحله مرگ و فاجعه ناشی از شیوع ویروس کرونا را تشدید کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی مجله یافان بخوانید. (کلیک کنید)

تی جی کولز در این ارتباط می گوید: همه کارشناسان معتقدند که مداخله و انجام اقدامات فوری در ابتدای همه گیری بیماری ناشی از ویروس کرونا بسیار ضروری و حیاتی بوده است، اما ترامپ برخلاف این توصیه کارشناسی با هدف حفظ سود و منافع مالی و بازاری علی رغم شیوع کرونا اوضاع را در ابتدا خوب جلوه می داد.

این نویسنده آمریکایی با نقد عملکرد ترامپ در مقابله با کرونا معتقد است که در اوایل شیوع کرونا حتی برای انجام آزمایش های لازم نیز در آمریکا شاهد بی نظمی و بی مدیریتی گسترده ای بودیم که باعث تاخیر در جواب آزمایش ها و ناکارآمدی سیستم آزمایش پزشکی شد.

در این گزارش گفته شده بحران فعلی شیوع کرونا در حالی است که اگر ترامپ شرایط اضطراری ملی را زودتر اعلام نموده و دستورهای اجرایی را دنبال نموده بود، آمریکا می توانست بر بحران فعلی فائق آید، اما با بدتر شدن اوضاع ترامپ به مردم دروغ های بیشتری درباره عادی شدن اوضاع گفت و حتی در مواردی بعضی محدودیت های لازم را در بعضی از مناطق حذف کرد و کرونا را به آنفلونزا تشبیه کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی مجله یافان بخوانید. (کلیک کنید)

نویسنده گزارش در نتیجه گیری پایانی خود معتقد است که ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا نه فقط مسئول نهایی و اصلی شیوع گسترده کرونا در این کشورر است، بلکه فراتر از آن مسئول دروغ ها و ناکارآمدی و عدم اقدامات لازم اولیه برای مقابله با کروناست و او مسئول شرایط امروزی آمریکاست که میزان تلفات ناشی از کرونا در آن چند برابر دیگر کشورها است. به گفته نویسنده ترامپ مسئول فوت بیش از 220 هزار آمریکایی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 619

به "کانترپانچ آنالیز کرد؛ چگونه ترامپ 220 هزار آمریکایی را به کشتن داد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانترپانچ آنالیز کرد؛ چگونه ترامپ 220 هزار آمریکایی را به کشتن داد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید