چه دایناسورهایی در ایران بوده اند؟ ، دایناسورها کجا پرسه می زدند؟

به گزارش مجله یافان، یک نقشه تعاملی جدید نشان می دهد که بسیاری از گونه های مختلف دایناسورها زمانی در کره زمین پرسه می زدند.

چه دایناسورهایی در ایران بوده اند؟ ، دایناسورها کجا پرسه می زدند؟

مجله یافان - کره زمین باستان، که توسط پایگاه داده دایناسورها بر پا شده است، دو روش برای یادگیری بیشتر در خصوص دایناسورهایی که در یک مکان خاص زندگی می کردند، ارائه می دهد. کاربران می توانند با تحقیق در خصوص فسیل های شهر زادگاه خود یا با جستجوی نقشه برای یافتن گونه های خاص مورد علاقه، کار خود را آغاز نمایند.

استفاده از کره زمین باستان، آسان است. کاربران به سادگی نام یک شهر را در قسمت جستجو در سمت چپ بالای صفحه تایپ می نمایند. سپس لیستی از فسیل های اطراف از پایگاه داده وب سایت فراوری می گردد. به عنوان مثال، در نزدیکی شهر نیویورک، دیرین شناسان فسیل های Grallator، Pteranodon و Dryptosaurus را کشف نموده اند. هر گونه دایناسور به یک صفحه وب استاتیک پر از حقایق و تصاویر جالب برای کاوش، و همچنین یک لینک مستقیم برای مشاهده محل زندگی این دایناسور در کره زمین باستان وصل است. پین ها برای هر گونه منحصر به فرد فراوری می شوند و تمام مکان هایی را که فسیل کشف شده در آن وجود دارد، نشان می دهند.

کاربران می توانند با عملکرد جستجوی پایگاه داده دایناسورها، به راحتی هر گونه مورد علاقه را کشف نمایند. آیا کنجکاو هستید که بدانید یک بار Tyrannosaurus rex کجا پرسه زده است؟ یک جستجوی ساده صفحه اطلاعات این گونه ها را به نمایش می گذارد. کره ای با پین های قرمز نشان می دهد که فسیل های دایناسور وحشی در درجه اول در غرب آمریکا پیدا شده است.

زمین باستانی که توسط دانشمند دیرین شناس، ایان وبستر ایجاد شده است، می تواند با استفاده از بسیاری از ویژگی های سایت، زادگاه شما را ردیابی کند. با توجه به اینکه کنجکاوی افراد به کجا منجر می گردد، Ancient Earth و The Dinosaur Database می توانند به کاربران درباره شهر خود و ساکنان دایناسورهای باستانی خود بیاموزند. در پایگاه داده دایناسورها، کاربران می توانند دایناسورهای یافت شده در یک مکان خاص را آنالیز نمایند یا به سادگی بر اساس گونه ها جستجو نمایند.

منبع : https://mymodernmet.com/ancient-earth-dinosaur-map/

منبع: چمدان
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 686

به "چه دایناسورهایی در ایران بوده اند؟ ، دایناسورها کجا پرسه می زدند؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "چه دایناسورهایی در ایران بوده اند؟ ، دایناسورها کجا پرسه می زدند؟" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه دایناسورهایی در ایران بوده اند؟ ، دایناسورها کجا پرسه می زدند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید