پامپئو: خطر نشت چیز دیگری از آزمایشگاه ووهان وجود دارد

به گزارش مجله یافان، وزیر خارجه سابق آمریکا که خود از اشاعه دهندگان ادعای نشت آزمایشگاهی کرونا بوده، مدعی شده با توجه به این که آزمایشگاه ووهان چین همچنان فعالیت می نماید، خطر نشت چیز جدیدی مشابه کرونا از این آزمایشگاه وجود دارد.

پامپئو: خطر نشت چیز دیگری از آزمایشگاه ووهان وجود دارد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله یافان، مایک پامپئو وزیر خارجه سابق آمریکا در دوره ترامپ و از هواداران جدی تئوری ادعایی که ویروس کرونا از آزمایشگاهی در موسسه ویروس شناسی شهر ووهان چین به بیرون درز نموده، روز چهارشنبه مدعی شد خطر نشت چیز دیگری از این آزمایشگاه وجود دارد.

وی در این خصوص در گفت وگو با شبکه فاکس نیوز گفت: این آزمایشگاه همچنان باز و عملیاتی است. هیچ نشانه ای مبنی بر این که آن ها روندهای ایمنی را در این آزمایشگاه افزایش داده باشند، ندیده ام. خطر این که اتفاق مشابهی بیفتد، بسیار واقعی است. باید بدانیم آیا آن (ویروس کرونا) از این آزمایشگاه به بیرون نشت کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، پامپئو در ادامه، ادعاها مبنی بر این که چین در مورد این همه گیری پنهانکاری نموده را تکرار کرد و اضافه نمود: حزب کمونیست چین در سرپوش گذاشتن در مورد ریشه همه گیری کرونا نقش داشته و پکن شاهد مرگ پزشکان و ناپدید شدن روزنامه نگاران بوده است.

این ادعاها در حالی است که سخنگوی وزارت خارجه چین عصر دوشنبه در نشستی خبری گفت، چین بارها و بارها تاکید نموده که ردیابی منشا کرونا موضوعی علمی است و نباید سیاسی گردد.

وانگ ونبین از سخنگویان وزارت خارجه چین در بخشی از این نشست خبری درباره اتهام زنی های آمریکا به چین در زمینه منشاء کرونا گفت، ایالات متحده دانشمندان را تحت فشار قرار داد تا از فرضیه نشت آزمایشگاهی حمایت نمایند. این نشان می دهد که ایالات متحده به جای جستجوی منشأ علمی این قضیه، فقط به این فکر می نماید که چگونه مسئولیت را به گردن چین بیندازد.

این دپیلمات چینی ادامه داد ماسیمو گالی رئیس بخش بیماری های عفونی در بیمارستان لوئیجی ساکو وابسته به دانشگاه میلان گفت که ویروس کرونا ویروس ناشناخته ای است و هیچ نشانه ای از مهندسی ژنوم در آن وجود ندارد و نظریه نشت آزمایشگاه هیچ پایه علمی ندارد.

وانگبین اضافه نمود دکتر دانیل اندرسون استادیار سابق دانشکده پزشکی دوک که در آزمایشگاه ووهان کار می نموده هم گفت که در این آزمایشگاه پروتکل ها و الزامات سختگیرانه ای برای مطالعه در زمینه مهار عوامل بیماری زا وجود داشت. (جزئیات بیشتر)

چندی قبل ژائو لی جیان از دیگر سخنگویان وزارت خارجه چین هم در یک نشست خبری با رد اتهام زنی های کشورهای غربی به ویژه آمریکا علیه پکن درباره همه گیری ویروس کرونا، بیان کرد که آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان به علت نقش مهمی که در زمینه آنالیز و مطالعه کووید-19 داشته، شایسته دریافت جایزه نوبل پزشکی است.

در هفته های اخیر مقام های غربی به ویژه آمریکایی بارها به چین درباره عدم همکاری با تحقیقات بین المللی برای معین شدن خاستگاه و منشاء ویروس کرونا اتهام زده اند اما پکن به شدت این اتهامات را رد نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 1091

به "پامپئو: خطر نشت چیز دیگری از آزمایشگاه ووهان وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو: خطر نشت چیز دیگری از آزمایشگاه ووهان وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید