نمایشگاه کتاب مجازی به همت وزارت ارشاد برپا می شود

به گزارش مجله یافان ، به نقل از پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو در پی ادغام سه موسسه بنیاد شعر و ادبیات داستانی، نمایشگاه های فرهنگی ایران و خانه کتاب در معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایوب دهقانکار، به عنوان مدیرعامل انتخابی برای این موسسه تجمیعی، نامگذاری برای این نهاد را بر عهده اعضای هیات امنا، دانست و افزود: قرار بود یکشنبه هفته گذشته جلسه حضوری هیئت امنا برگزار شود ولی با توجه به شرایط کرونایی امکان برپایی جلسه حضوری میسر نشد.

نمایشگاه کتاب مجازی به همت وزارت ارشاد برپا می شود

وی در برنامه تقاطع فرهنگ با بیان این مطلب افزود: آنچه هم اینک بر سر زبان ها افتاده، به عنوان موسسه فراگیر نامیده می شود، ولی قاعدتا این نام موقت بوده و جایگزینی خواهد داشت.

دهقانکار، همچنین در رابطه با این تغییر و تحولات در وزارت ارشاد گفت: فرایند ساماندهی موسسات قریب سه سال در دست بررسی بود و ضمن نقد و بررسی های متعدد، در بهمن98 به صورت جدی مطرح شد.

این فعال حوزه فرهنگ با بیان اینکه فرایند ادغام دفعتا و یک باره صورت نگرفت، گفت: عده ای تصور می کردند این فرایند در سال پایانی دولت طبیعی نباشد اما آنچه امروز شاد بودیم، از سه سال گذشته کلید خورده است.

دهقانکار ضمن قدردانی از نظرات موافق و مخالف و تاکید بر مثبت بودنِ هشدارها در راستای کاهش آسیب های احتمالی در این راستا اظهار کرد: این سه موسسه تا حد بسیار زیادی فعالیت هایی به هم پیوسته و موازی کاری داشتند و امیدواریم با فرایند هم افزایی، شاهد خروجی مثبت در حوزه فرهنگ و کتاب و ادبیات باشیم.

این مقام مسئول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با معین تکلیف مراسم جوایز و دیگر فعالیت های سابقه دار هر یک از موسسات ادغام شده، گفت: معتقدیم ثبات و تغییر فی النفسه ارزشمند نیست و در حقیقت ثباتی نیکوست که فعالیت های مثبت را ادامه داده و تغییری خوبست که منجر به ایجاد فعالیت های مثبت شود.

دهقانکار با بیان این مطلب افزود: آن دسته از فعالیت هایی که جامعه نشر و حوزه کتاب از آن رضایت داشتند، حفظ خواهد شد و با قوت بیشتر ادامه خواهد یافت.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره پیش بینی ها برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران در سال جاری به رادیو گفت وگو گفت: تلاش داریم نمایشگاه مجازی برپا شود و از تجربیات تیم فنی برای شکل گیری این رویداد مجازی بهره برده ایم.

دهقانکار افزود: در سال 99 حتما یک نمایشگاه مجازی خواهیم داشت اما این رویداد جایگزین نمایشگاه کتاب تهران نخواهد بود.

این مدیر حوزه فرهنگ و ادبیات کشور در بخشی دیگر از این برنامه رادیویی اظهار کرد: اصنافی که دارای کد کارگاهی بودند، لیست خود را ارائه و ما آن را تحویل دولت دادیم. همچنین لیست مخاطبان وزارت ارشاد مانند یک نویسنده یا ناشر مستقل، اخیرا به دولت ارائه شده است و در صدد هستیم حقوق این صنوف ضایع نشود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 19 شهریور 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 462

به "نمایشگاه کتاب مجازی به همت وزارت ارشاد برپا می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه کتاب مجازی به همت وزارت ارشاد برپا می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید