نشنال: روسیه و چین برداشت حقوقی آمریکا در مورد مکانیسم ماشه را نمی پذیرند

به گزارش مجله یافان، با توجه به نزدیک شدن خاتمه تحریم های تسلیحاتی بر ایران در ماه اکتبر، آمریکا سعی دارد رأی تمام اعضای شورای امنیت سازمان ملل را برای تمدید این تحریم ها جذب کند.

نشنال: روسیه و چین برداشت حقوقی آمریکا در مورد مکانیسم ماشه را نمی پذیرند

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری فارس، روزنامه نشنال، در گزارشی با اشاره به انتها تحریم های تسلیحاتی علیه ایران در ماه اکتبر نوشت، دیپلمات های سازمان ملل عنوان نموده اند آمریکا در صورتی که برای باز گشت تحریم های سازمان ملل بر ایران به تهدید رو بیاورد، با یک نبرد سخت و نابه سامان رو به رو خواهد شد.

به نوشته این روزنامه اماراتی، واشنگتن راهبرد خود را با انگلیس، فرانسه و آلمان که همگی امضا نمایندگان توافق برجام در سال 2015 بوده اند به اشتراک گذاشته است. تحت برجام، تحریم های تسلیحاتی [غیر موشکی] سازمان ملل علیه ایران در ماه اکتبر به انتها خواهند رسید. اما آمریکا پیشنویس قطعنامه ای را به کشور های انگلیس، فرانسه و آلمان ارائه نموده تا این تحریم ها را علیه ایران تمدید نمایند، اما دیپلمات های سازمان ملل عنوان نموده اند که این قطعنامه در اختیار 11 عضو دیگر این شورا قرار نگرفته است، که روسیه و چین جزو این 11 عضو هستند.

یک دیپلمات شورای امنیت سازمان ملل به شرط ناشناخته بودن بیان کرد: زمانی که انتها تحریم ها فرا برسد، این تحریم ها به طور کامل برداشته خواهند شد.

به نوشته پایگاه نشنال، این قطعنامه به 9 رای موافق احتیاج دارد و کشورهای روسیه، چین، آمریکا، انگلیس یا فرانسه نباید آن را وتو نمایند. دیپلمات های سازمان ملل عنوان نموده اند که آمریکا احتمالاً کوشش خواهد نمود رأی چین و روسیه را جلب کند.

هیئت های نمایندگی روسیه و چین در سازمان ملل در این خصوص حاضر به اظهار نظر نشده اند. اگر شورای امنیت سازمان ملل، تحریم های تسلیحاتی را علیه ایران تمدید نکند، گام بعدی آمریکا کوشش برای باز گرداندن تمام تحریم های سازمان ملل بر ایران خواهد بود؛ که تحریم های تسلیحاتی نیز جزو آنان محسوب می گردد.

یک مقام اروپایی به شرط ناشناخته ماندن گفت: خیلی سخت است که خود را ناظر قطعنامه ای معرفی کنید که تصمیم گرفتید از آن خارج شوید. شما یا در داخل آن هستید یا نیستید.

خبرگزاری رویترز اواخر سال گذشته یک استدلال حقوقی را که توسط وزارت خارجه آمریکا تدوین شده بود، مشاهده نموده که این مساله را مطرح می نماید که واشنگتن هنوز هم می تواند تمام تحریم های سازمان ملل را باز گرداند؛ زیرا نام این کشور به عنوان یکی از شرکت نمایندگان در قطعنامه 2231 سازمان ملل ثبت شده است.

پایگاه نشنال در انتها نوشت، بعضی دیپلمات های سازمان ملل گفته اند اینکه آمریکا می تواند این کار را انجام دهد یا خیر، باعث اختلاف است اما در نهایت این موضوع به اعضای شورای امنیت سازمان سپرده خواهد شد تا شکایت های آمریکا مبنی بر اینکه ایران عدم تطابق عملکرد آشکار داشته است را آنالیز کند.

یک مقام اروپایی به شرط ناشناخته ماندن گفت: اگر از بعد شورای امنیت به مساله نگاه گردد، این موضوع باعث نابه سامانی خواهد شد، زیرا صرف نظر از آنچه انگلیس، آلمان و فرانسه می اندیشند، روسیه و چین قرار نیست، این تفسیر حقوقی را تائید نخواهند کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 9 تیر 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 323

به "نشنال: روسیه و چین برداشت حقوقی آمریکا در مورد مکانیسم ماشه را نمی پذیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشنال: روسیه و چین برداشت حقوقی آمریکا در مورد مکانیسم ماشه را نمی پذیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید