نامزد نزدیک به اوو مورالس رئیس جمهور بولیوی شد

به گزارش مجله یافان، نامزد حزب سوسیالیست ها و از افراد نزدیک به اوو مورالس رئیس جمهور سابق بولیوی، با کسب بیش از 52 درصد آراء در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد.

نامزد نزدیک به اوو مورالس رئیس جمهور بولیوی شد

به گزارش مجله یافان به نقل از خبرگزاری فارس، بعد از نیمه شب یکشنبه به وقت محلی، مقام های بولیوی رسماً لوئیس آرسه نامزد حزب جنبش به سوی سوسیالیسم (MAS) و از افراد نزدیک به اوو مورالس رئیس جمهور سابق این کشور را بعنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری اعلام نمودند.

شبکه تله سور در این خصوص گزارش کرد، طبق گفته مقام های بولیوی، آرسه پیروز به کسب 52.2 درصد از آراء انتخاباتی شده است و کارلوس مسا رئیس جمهور اسبق این کشور و رهبر حزب جامعه مدنی 31.5 درصد از آراء انتخاباتی را به دست آورده است.

لوئیس فرناندو کاماچو نامزد حزب ما به ائتلاف اعتقاد داریم نیز تنها 14.1 درصد از انتخاباتی را به دست آورد.

آرسه از مردم بولیوی برای حمایت از وی و مشارکت صلح آمیز در فرایند انتخابات قدردانی کرد.

وی در سخنرانی بعد از اعلام پیروزی اش گفت: ما دموکراسی و امید را احیا کردیم. بولیوی بار دیگر به دموکراسی گره خورده است. ما تعهد خود برای همکاری با سازمانهای اجتماعی را تصدیق کردیم و می خواهیم یک دولت وحدت ملی بسازیم.

پیش از این نظرسنجی های پای صندوق های رأی انتخابات ریاست جمهوری بولیوی نیز نشان داده بود که آرسه با کسب بیش از 52 درصد از آراء پیروز شده است.

روز گذشته (یکشنبه)، انتخابات ریاست جمهوری بولیوی یک سال پس از انتخابات جنجالی سال گذشته صورت می گیرد که به کودتای راست گرایان و استعفا و تبعید اوو مورالس تنها رئیس جمهور بومی این کشور منجر شد.

مورالس پیش از آن گفته بود که فردای روزی که آرسه در انتخابات پیروز گردد، به کشورش بازخواهد گشت.

انتخابات بولیوی تا کنون دوبار به خاطر شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده بود. پس از کودتای سال گذشته، جنینه آنز سناتور محافظه کار بولیوی بر سر کار آمد اما در ماه ژانویه امسال میلادی (دی ماه 98) استعفای خود را اعلام نمود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 605

به "نامزد نزدیک به اوو مورالس رئیس جمهور بولیوی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزد نزدیک به اوو مورالس رئیس جمهور بولیوی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید