منتظر اعلام زمان دریافت کارت اعتباری سهام عدالت باشید

به گزارش مجله یافان، اعطای کارت اعتباری به مشمولین سهام عدالت از جمله تصمیماتی است که بعد از جلسه شورای هماهنگی مالی رئیس جمهور و اعلام رئیس کل بانک مرکزی اتخاذ شد تا در اختیار مشمولان سهام عدالت قرار گیرد.

منتظر اعلام زمان دریافت کارت اعتباری سهام عدالت باشید

با توجه به این تصمیم اتخاذ شده مشمولان سهام عدالت می توانند به وسیله نظام بانکی تا سقف 50 تا 60 درصد از ارزش دارایی سهام عدالت خود، کارت اعتباری دریافت نمایند و با استفاده از آن می توانند با مراجعه به مراکز خرید، به صورت اعتباری خرید نمایند.

براساس این طرح در نظر گرفته شده مشمولان سهام عدالت تا یکسال فرصت دارند وجه را به بانک تسویه نمایند اما همچنان زمان دقیق اعطای این کارت ها در هاله ای از ابهام قرار گرفته است که در این زمینه حسین فهیمی امروز (شنبه) در گفت و گو با خبرنگار مالی ایرنا درباره زمان اعطای کارت اعتباری به مشمولان سهام عدالت گفت: به پشتوانه دارایی سهام عدالت در این طرح به افراد کارت اعتباری تعلق می گیرد، اکنون فقط موضوع اعطای کارت اعتباری برای این افراد مطرح و کلیات آن مورد موافقت اجرا شده است.

وی با بیان اینکه مشمولین سهام عدالت فعلا به بانک ها برای دریافت کارت اعتباری مراجعه ننمایند، اضافه نمود: این موضوع زودتر از موعد مقرر مطرح شد تا افرادی که قصد فروش سهام خود را دارند با آگاهی بیشتری نسبت به این موضوع تصمیم گیری نمایند، در حالی که ممکن بود اگر این خبر دیرتر اعلام می شد منافع افرادی که به دنبال فروش سهام خود بودندبا لطمه وارد می شد.

فهیمی به ابلاغ کلیات دستور اعطای کارت اعتباری از سوی رییس جمهوری اشاره نمود و گفت: بانک مرکزی موافقت خود را با این موضوع به بانک ها اعلام نموده است و اکنون فقط به دنبال ایجاد یک رویه واحد برای دریافت کارت بانکی هستیم.

سخنگوی سهام عدالت اعلام کرد: مشمولین سهام عدالت باید منتظر باشند تا در اطلاعیه بعدی نحوه مراجعه به بانک و دریافت کارت اعتباری را به اطلاع این افراد برسانیم.

وی به افرادی که اقدام به فروش سهام عدالت خود نموده اند اشاره نمود و اضافه نمود: افرادی که سهام خود را به فروش رسانده اند دیگر جزو افرادی نیستند که می توانند کارت اعتباری دریافت نمایند.

برنامه ای برای جاماندگان سهام عدالت نداریم

وی به جاماندگان سهام عدالت و افرادی که به دنبال دریافت سهام عدالت هستند تاکید نمود و گفت: فعلا هیچ برنامه ای برای این افراد نداریم، اقداماتی که اکنون در بورس و شرکت سپرده گذاری مرکزی اجرا شده برای مشمولین این طرح است و اکنون برای کسانی که جزو مشمولین طرح نیستند هیچ برنامه ای نداریم.

وی به مزیت های سهام عدالت اشاره نمود و گفت: با توجه به اینکه سهام عدالت جزو دارایی بلندمدت محسوب می گردد می تواند برای سهامداران عایدی مستمر را به همراه داشته باشد که این عایدی ناشی از افزایش قیمتی است که سهامداران به دست می آورند.

فهیمی اضافه نمود: سود سهامی که سالانه براساس تصمیم گیری مجمع به سهامداران داده می گردد، امکان حضور در مجمع و همچنین مشارکت فرد به عنوان ناظر و دارنده حق رای در تصمیم گیری ها از جمله مزایایی است که دارنده سهام عدالت می تواند از آن استفاده کند.

سخنگوی سهام عدالت اعلام کرد: افزایش سرمایه هایی که به سهامداران به عنوان حق تقدم داده می گردد و نیز برنامه ریزی های اجرا شده در راستای اعطای کارت اعتباری به پشتوانه دارایی سهام عدالت از جمله منافعی است که مشمول دارندگان سهام عدالت می گردد.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 1 شهریور 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 424

به "منتظر اعلام زمان دریافت کارت اعتباری سهام عدالت باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتظر اعلام زمان دریافت کارت اعتباری سهام عدالت باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید