مرکز مستشاری ایران در سوریه: ترکیه به بمباران مواضع ما ادامه می دهد

به گزارش مجله یافان، مرکز مستشاری نظامی ایران در سوریه با اشاره به تداوم حملات توپخانه ای ترکیه به مواضع این مرکز، ترکیه را به برخورد عقلانی با موضوع ادلب و بر اساس مصلحت مردم این کشور دعوت کرد.

مرکز مستشاری ایران در سوریه: ترکیه به بمباران مواضع ما ادامه می دهد

به گزارش گروه سیاسی مجله یافان، مرکز مستشاری نظامی ایران، مستقر در شمال سوریه، بامداد یکشنبه با صدور بیانیه ای بیان نمود ارتش ترکیه همچنان به بمباران مواضع این مرکز ادامه می دهد.

به گزارش شبکه المیادین متن بیانیه مرکز مستشاری ایران درباره تحولات ادلب به شرح زیر است:

از صبح روز گذشته به نیروهایمان دستور دادیم نظامیان ترکیه را در ادلب هدف قرار ندهند تا جان آنها حفظ شود. نیروهای ما نیز علی رغم اینکه آنها را در تیررس داشتند، از هدف قرار دادنشان خودداری کردند اما ارتش ترکیه همچنان به گلوله باران توپخانه ای مواضع و مراکز و پایگاه های ما ادامه می دهد.

مرکز مستشاری نظامی ایران در سوریه نظامیان ترکیه را دعوت به برخورد عقلانی بر اساس مصلحت ملتهای سوریه و ترکیه می کند. باز هم تاکید می کنیم فرزندان ملت ترکیه در ارتش آن کشور در منطقه ادلب در تیررس نیروهای نظامی ما هستند و به راحتی می توانستیم انتقام بمباران مراکزمان را از آنها بگیریم اما در پاسخ به دستورات صادر شده از فرمانده هانمان خویشتن داری کرده ایم.

از آنها دعوت می کنیم به فرماندهان و رهبران ترکیه برای حفظ آرامش و جلوگیری از ریخته شدن خون نظامیان ترکیه در خاک سوریه فشار وارد آورند.

اعلام می کنیم علی رغم شرایط بسیار سخت و طاقت فرسای به وجود آمده همچنان در کنار دولت و مردم و ارتش سوریه در میدان مبارزه با تروریسم تا آزادسازی و پاکسازی کامل خاک این کشور قرار داریم و همگان را به تفکر و درک خطرات بزرگی که ادامه دشمنی و حملات علیه سوریه به وجود می آورد، دعوت می کنیم.

34 نظامی ترکیه بامداد جمعه در حمله هوایی که در نزدیکی روستای الباره، واقع در جبل الزاویه، در حومه استان ادلب انجام شد، کشته شدند. کشته و زخمی شدن نظامیان ترکیه در جریان حملات روز گذشته گروه های تروریستی به مواضع ارتش سوریه در جنوب ادلب و شهر سراقب و پاسخ توپخانه ای نیروهای سوری رخ داد.

سخنگوی کاخ کرملین نیز با بیان اینکه نظامیان کشته شده ترکیه خارج از پست های دیدبانی در ادلب بودند، تاکید کرد نظامیان ترکیه نباید بیرون از این تاسیسات حضور داشته باشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 162

به "مرکز مستشاری ایران در سوریه: ترکیه به بمباران مواضع ما ادامه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز مستشاری ایران در سوریه: ترکیه به بمباران مواضع ما ادامه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید