مردم خرداد امسال چقدر سفر رفتند؟

به گزارش مجله یافان، همزمان با کاهش محدودیت تردد بین استانی و از سرگیری سفرهای داخلی پس از سه ماه تعطیلی به خاطر کرونا، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در فاصله اول تا شانزدهم خرداد، حدود 3 میلیون و 300 هزار تردد و 4 میلیون و 180 هزار اقامت ثبت شده است.

مردم خرداد امسال چقدر سفر رفتند؟

به گزارش مجله یافان به نقل از ایسنا، منبع استخراج این آمارها اعلام نشده اما ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفته که این آمارها پس از بازگشایی برخی تاسیسات گردشگری با رعایت پروتکل های بهداشتی ثبت شده است.

وی اعلام کرده که در مجموع 31 استان کشور 429 هزار و 321 سفر، 3 میلیون و 303هزار و 648 تردد و 4 میلیون و 179هزار و 318 نفر شب اقامت ثبت شده است.

به گفته تیموری، به جز مجموعه های آب درمانی ، همه تاسیسات گردشگری باز شده اند.

آمارهایی که معاون گردشگری اعلام کرده، در بازه زمانی اول تا 16 خردادماه، پس از کاهش ترددهای بین استانی، در حالی که دو تعطیلی عید فطر و نیمه خردادماه را دربر می گیرد، با وجود هشدارهای مکرر برای پرهیز از سفرهای غیرضروری، ثبت شده است. در این آمارها به مجموع سفرهای ریلی و هوایی اشاره ای نشده است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی همچنین از فعالیت آژانس های گردشگری از روز یکشنبه 18 خرداد خبر داده است. درحالی که تبلیغ تورهای گردشگری آژانس ها با خاتمه یافتن ماه رمضان و کاهش محدودیت ترددهای بین استانی از سر گرفته شده بود و به گفته آژانس دارها، تورهای گردشگری در تعطیلات نیمه خردادماه برگزار شد. معاون گردشگری نیز پیش از تعطیلات چهاردهم و پانزدهم خردادماه در خبری اعلام کرده بود: محدودیتی برای برنامه ریزی، ساماندهی و اجرای تورهای گردشگری توسط فعالان بخش خصوصی وجود ندارد.

تیموری همچنین گفت: برای اطمینان از رعایت پروتکل های بهداشتی از 1 تا 16 خرداد در مجموع 26هزار و 213 بازدید از تاسیسات گردشگری انجام شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 27 مرداد 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 415

به "مردم خرداد امسال چقدر سفر رفتند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم خرداد امسال چقدر سفر رفتند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید