فرضیه جدید: ویروس جدید کرونا سال هاست که از حیوانات به انسان ها منتقل شده است

به گزارش مجله یافان، گروهی از ویروس شناسان می گوید ویروس جدید کرونا ممکن است برای سال ها و حتی دهه ها در میان انسان ها در حال انتشار بوده باشد.

فرضیه جدید: ویروس جدید کرونا سال هاست که از حیوانات به انسان ها منتقل شده است

به گزارش مجله یافان به نقل از ساوث چاینا مورنینگ پوست گروهی از ویروس شناسان آمریکایی، بریتانیایی و استرالیایی در مقاله ای که در 17 مارس در ژرونال Nature Medicine منتشر کرده اند، می نویسند ویروس جدید کرونا که سازمان جهانی بهداشت آن را کووید-19 نام گذاری کرده است، ممکن است سالها یا حتی ده ها سال قبل از شناسایی آن در شهر ووهان در استان هونان چین به طور خاموش در میان انسان ها در حال انتشار بوده است.

این دانشمندان که در حال تحقیق در مورد سابقه تکاملی این ویروس و تلاش برای تعیین منشاء آن هستند، می گویند این ویروس ممکن است مدتها پیش از حیوانات به انسان منتقل شده است.

این دانشمندان می گویند گرچه ممکن است امکان های دیگر درباره منشا این ویروس را رد نمی کنند، اما ویروس جدید کرونا دارای یک جهش منحصر به فرد است که در ویروس های مشابه در میزبان های احتمال حیوانی دیده نمی شود. به گفته این دانشمندان این جهش احتمالا در نتیجه ایجاد عفونت مکرر با این ویروس در خوشه های کوچک انسان ها رخ داده است.

دکتر فرانسیس کالینز، مدیر انستیتوی ملی بهداشت آمریکا که در این تحقیق شرکت نداشت، می گوید نتایج این بررسی که سناریوی احتمالی را پیشنهاد می کند که در آن هنگامی ویروس جدید کرونا از حیوانات به انسان ها منتقل شد، هنوز توانایی بیماری زایی نداشت.

او می گوید: بعد در نتیجه تغییرات تدریجی تکاملی در طی سالها یا شاید دهها سال، این ویروس سرانجام این توانایی را پیدا کرد که هم از انسانی به انسانی دیگر منتقل شود و هم در انسان بیماری وخیمی ایجاد کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: yfun.ir شناسه مطلب: 239

به "فرضیه جدید: ویروس جدید کرونا سال هاست که از حیوانات به انسان ها منتقل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرضیه جدید: ویروس جدید کرونا سال هاست که از حیوانات به انسان ها منتقل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید